7 powodów, do tego by założyć własny organiczny ogród warzywny

 

 

7 powodów, do tego by założyć własny organiczny ogród warzywny

W ciągu ostatnich dziesięcioleci nastąpiła zmiana w kierunku mechanizacji i homogenizacji rolnictwa, w którym stosuje się pestycydy, dodatki, herbicydy, nawozy sztuczne i techniki produkcji masowej. Wszystko to ma wyraźny wpływ na zdrowie ludzkości, a nowe choroby rozprzestrzeniają się szybko wśród ludzi i zwierząt (jakie możesz to zaobserwować Media wokół tego robią potężny szum).

Światowa Organizacja Zdrowia opracowuje raporty pokazujące, w jaki sposób użycie chemikaliów i innych środków na produktach spożywczych, w powiązaniu z procesami produkcyjnymi, w rzeczywistości stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia.

 

Jeśli masz miejsce na kilka doniczek lub nawet mały kawałek ziemi, mądrą decyzją jest założyć własny organiczny ogród warzywny. Dzisiaj przedstawię Ci 7 powodów, do tego by założyć własny organiczny ogród warzywny :

 

  1. Nie będziesz miał żadnych dodatków w warzywach , może powiem innaczej mniej niespodzianek Cię czeka ale muszę powiedzieć jedno wszystkiego nie jesteś w stanie eliinować. Badania przeprowadzone przez organizacje producentów żywności ekologicznej wykazały, że dodatki do żywności mogą powodować choroby serca, osteoporozę, migrenę i nadpobudliwość.

2. Nie będą stosowane pestycydy ani nawozy sztuczne. Te produkty chemiczne są stosowane w celu uzyskania plonów przez cały czas, niezależnie od plag lub warunków pogodowych, i wpływają na jakość warzyw. Poza tym pestycydy są zwykle trujące dla ludzi.

 

  1. Twoje warzywa nie będą modyfikowane genetycznie (GMO). Antybiotyki, leki i hormony są stosowane w warzywach, aby rosły coraz większe. Jedną z konsekwencji tej praktyki są warzywa, które wyglądają identycznie i są po prostu bez smaku. Poza tym, spożywamy hormony, które zostały wykorzystane do produkcji warzyw, z potencjalnym ryzykiem dla naszego zdrowia.

 

  1. Spożywanie wyprodukowanych samemu organicznych warzyw będzie dla ciebie o wiele zdrowsze. Nie będą zawierać żadnych produktów ani chemikaliów wymienionych powyżej, a będą one znacznie bardziej naturalne niż te, które można znaleźć w supermarkecie. Twoje zdrowie będzie zagrożone minimalnie, ponieważ wtedy będziesz wiedział, że nic nie zostało dodane do warzyw natomiast pamiętaj ,że rośliny tak jak my przyswajają pierwiastki z otoczenia.

 

  1. Twoje własne ekologiczne warzywa będą znacznie smaczniejsze. Stosowanie pestycydów, syntetycznych nawozów, hormonów i antybiotyków powoduje, że warzywa rosną nienaturalnie i odbiera im się w ten sposób nie zapomniany smak. Dzięki organicznym warzywom Twoje kroki ku zdrowemu odżywianiu nabierają barwy i zostają wzmacniane, ponieważ ich smak będzie w pełni odczuwalny.

 

  1. Rolnictwo ekologiczne jest przyjazne dla środowiska. Ponieważ nie używasz pestycydów ani innych równie szkodliwych produktów , nie szkodzisz glebie ani atmosferze używając składników chemicznych.

 

  1. Kiedy uprawiasz własne organiczne warzywa, przyczyniasz się do własnej samowystarczalności i trwałości naszej planety. Tworzenie małych wspólnot, których członkowie wymieniają produkty, naturalnie rosnące, przyczyniasz się do stworzenia przyjaznego i lepszego miejsca dla nas wszystkich .

Reasumując

7 powodów, do tego by założyć własny organiczny ogród warzywny

pokazuje drogę , którą możesz wykorzystać do produkcji naturalnych produktów minimalizując skutki uboczne XXI wieku i osiągnięcia Cywilizacji . Jak można się domyślić, dodatki, nawozy, pestycydy lub hormony nie są składnikami naturalnymi przy uprawianiu żywności. Aby lepiej dbać o swoje zdrowie, wyhoduj własne organiczne warzywa, a kilka garnków czy wyobraźnia to wszystko, czego potrzebujesz.

 

Czy działa ?

Sprawdź 😀

#organiczne,#warzywa, #ogród,#żywienie, #naturalny,#zdrowie,#ogród,

#aleksanderharetski, #grzegorzjaszewski,#odmładzanieorganizmu,#sięgnijpozdrowie,#drpiechocki

Aloha

LISTA PRIORYTETOWA

Aby dostać się na listę priorytetową Grzegorza
pozostaw poniżej
swój adres email

Wpisz swoje imię:
Wpisz adres e-mail:

You have Successfully Subscribed!

DOŁĄCZ DO NASZEGO GRONA WTAJEMNICZONYCH
Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do GetResponse ( więcej informacji )
Dołącz do Kręgu Wtajemniczonych osób, którzy skorzystali z naszego Wyzwania i dowiedz się, Jak w 5 Prostych Krokach Pielęgnować Wdzięczność.
Nienawidzimy spamu. Twój adres e-mail nie zostanie sprzedany ani udostępniony nikomu innemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Chinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.