Czy znasz 10 obyczajów które zgubiły Miliony Amerykanów i ulokowało Ich w Szpitalach ?

Czy znasz 10 obyczajów które zgubiły Miliony Amerykanów i ulokowało Ich w Szpitalach ?

 

Jestem odkrywca mozliwosci i inspiracji plynacych dzieki zyciu w tak pieknym miejscu jakim jest Wszechswiat.
Podróżując w nim zdobywam doznania, którymi dziele sie z Toba na łamach tego Spotkania  ,

Chcialbym powiedziec Ci dlaczego tu jestem dzisiaj z Toba.
Z wykształcenia jestem Technologiem Żywności , tematem zdrowia zajmuje sie od wielu lat wcześniej przestałem dbać o siebie i było
to spowodowane róznymi czynnikami : otoczeniam , braku odpowiedniej organizacji czasu wolnego i pracy ,
brakiem zastosowania wiedzy która posiadałem i pozyskiwałem.

Czy znasz 10 obyczajów które zgubiły Miliony Amerykanów i ulokowało Ich w Szpitalach ?

#1 Kończysz posiłek przed wszystkimi towarzyszami biesiady – Jeśli jesz zbyt szybko, jesz bezmyślnie i nie delektujesz się posiłkiem, pamiętaj musi upłynąć 20 minut, aby  mózg  zarejestrował, że jesteś najedzony, to własnie  powoduje, że jesz więcej jedzenia niż tak naprawdę potrzebujesz.

#2 Jesz  jedzenie, które zostało stworzone w fabryce – Zamiast przygotowywać  potrawy  ze świeżych składników, jesz  przetworzoną żywność, która zawiera dużo konserwantów, soli i kalorii. Przygotowuj posiłki wspólnie z członkami rodziny , budujesz więzi rodzinne  i sam wiesz dokładnie, co wykorzystaliście  do przygotowywania posiłków .

#3 Twoje zakupy  to wyprawa zdobywcy  – Jeśli rutynowo znajdujesz się w centrach handlowym, gdzie serwowana jest  żywność w puszkach z przetworzonymi produktami i nie odwiedzasz drobnych producentów , którzy posiadają wysokiej wartości odżywczej produkty  jesz żywność, która ma wysoką zawartość konserwantów, soli i cukru i nie ma ona nic wspólnego z prawdziwym jedzeniem.

#4 Jesz prosto z pudełka ,  kartonu , może z puszki –  może chipsy  z torby lub lody z kartonu, prawdopodobnie nie jesz właściwych porcji  i będziesz miał tendencję do spożywania większej ilości pokarmów niż potrzebujesz . To jest pewny start  i  droga do otyłości.

#5 Jesz regularnie Fast-foody pseudo oszczędzając czas – ok chyba, że ​​za każdym razem zamawiasz sałatkę, której większość z nas – nie jada na okrągło, Mag-draiv nie sprzyja zdrowemu odżywianiu. Większość takich miejsc oferuje tłuste pokarmy, w którym brakuje prawdziwych składników odżywczych. Istotne aby spożywać jedzenie, które jest pokarmem  składającym się z jednego składnika i to nieprzetworzonego. Świeże , najlepiej z pierwotnego zródła produkty najlepiej się sprawdzają dzięki zasobowi  wartościowych składników.

#6 Jesz przed telewizorem – Kiedy regularnie pałaszujesz oglądając telewizję, oznacza to, że prawdopodobnie jesz bezmyślnie i nie zwracasz uwagi na to, ile jesz, ani nie reagujesz na sygnały, które wysyła  twoje ciało, gdy jesteś pełny. Prowadzi to do przejadania się i otyłości.

#7 Jesz monotonnie – jeśli nie zmieniasz swojej diety, odcinasz siebie od kluczowych składników odżywczych i witamin. Uzupełniaj swoje menu różnymi produktami, dzięki czemu uzyskasz wszystkie potrzebne składniki odżywcze, jedzenie urozmaicone jest najłatwiejszym sposobem na zapewnienie zrównoważonej diety.

#8 Jesz, aby wywołać emocje – Emocjonalne jedzenie lub przejadanie się jest zawsze niezdrowe. Głównie ma to miejsce, gdy ludzie są znudzeni, samotni, zmęczeni, zdenerwowani, zestresowani lub źli. Zawsze pojawia się, gdy ktoś nie jest naprawdę głodny, ale stara się wykorzystać jedzenie, aby poradzić sobie z emocjami i takie jedzenie to zazwyczaj fast foody. Emocjonalne objadanie się może być poważnym problemem, który może prowadzić do otyłości, depresji, poczucia winy i niepokoju związanego z samym jedzeniem.

#9 Zjadasz dwa lub jeden Gigantyczny  posiłki dziennie – O wiele zdrowiej jest jeść 5 nawet  7 małych posiłków każdego dnia niż jeść 2 lub jeszcze gorzej, 1 duży posiłek. Spożywając  małe posiłki kilka razy dziennie, utrzymujesz przemianę metabolizmu i nigdy nie zmieszasz zawartości  cukru we krwi.

#10 Jesz więcej kalorii codziennie niż spalasz – Prostą formułą do kontroli wagi i utraty jej  jest spożywanie mniejszej ilości kalorii niż potrzebujesz, aby stworzyć deficyt. Dotyczy to mężczyzn i kobiet, a wraz z wiekiem staje się jeszcze bardziej szkodliwe, a nasz metabolizm naturalnie zwalnia i warto o tym  pamiętać.

 

Dziś na nasze spotkanie zaprosiłem Krystynę , która idzie przez życie wdrażając takie właśnie zasady , nie boi się poszerzać swojej strefy komfortu a co dzięki swoim działaniom osiągnęła opowie nam w kilku słowach.

Wywiad z Krystyną podczas trwania filmiku, zachęcam , zapraszam 🙂

 

Zobacz sprawdź :

KLIKNIJ W NAPIS PONIŻEJ

KLUB CZEKA TAKŻE NA CIEBIE

 

One thought on “Czy znasz 10 obyczajów które zgubiły Miliony Amerykanów i ulokowało Ich w Szpitalach ?

  1. Pingback: 7 powodów, do tego by założyć własny organiczny ogród warzywny | Blog Ekspercki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *