7 powodów, dla których powinieneś używać oleju kokosowego

 

7 powodów, dla których powinieneś używać oleju kokosowego

 

Powszechnie uważa się, że olej kokosowy jest mało popularny.Jednak  ludzie na całym świecie doświadczają zdrowych korzyści płynących z używania oleju kokosowego. Jest to jeden z najzdrowszych olejów, które możesz spożywać i używać. Olej kokosowy może być alternatywą  dla innych popularnych olejów  kuchennych oto 7 powodów, dla których powinieneś używać oleju kokosowego :

 

  1. Olej kokosowy nie zamienia się w tłuszcz w organizmie.

 

W przeciwieństwie do wielu innych popularnych olejów, takich jak sojowy (warzywa) i kukurydziany, olej kokosowy nie sprawia, że będziesz posiadał  tłuszczu. Olej kokosowy zawiera średnio łańcuchowe trójglicerydy (MCT), które są łatwym paliwem dla organizmu, który można spalić, bez przekształcania się w tłuszcz. Większość innych olejów i tłuszczów do gotowania zawiera długo łańcuchowe trójglicerydy (LCT). LCT są zwykle przechowywane w postaci tłuszczu. Ponieważ olej kokosowy jest MCT, łatwiej się go absorbuje i szybciej przekształca w energię.

 

Ludzie zamieszkujący Kraje tropikalne  od wieków ufają kokosom jako tradycyjnej odmianie swojej diety. Spożywają oni  duże ilości oleju kokosowego każdego dnia. Pomaga im on  zachować zdrowie oraz szczupłą sylwetkę. Kiedy przestawią się z oleju kokosowego na nasze nowoczesne oleje, rozwijają się w ich środowiskach otyłość i powstają  problemy zdrowotne, z którymi boryka się nasze nowoczesne społeczeństwo.

 

Inne osoby, które znają tę prawdę od dawna, to ludzie, którzy zajmują się chodowlą zwierząt. Gdy żywią się one olejami roślinnymi, przybierają na wadze i produkują więcej tłustego mięsa. Kiedy są karmione olejem kokosowym, stają się bardzo chude.

 

  1. Olej kokosowy zwiększa Twój metabolizm.

 

Olej kokosowy nie tylko szybciej zamienia energię w ciele, ale także zwiększa metabolizm, co sprzyja utracie wagi. Ponieważ wspomaga metabolizm, pomaga organizmowi spalać tłuszcz bardziej efektywnie.

 

Olej kokosowy może potroić spalanie kalorii. Ponieważ olej kokosowy to MCT, jest on tak szybko przekształcany w energię wytwarzając  dużo ciepła. W badaniu opublikowanym w American  Journal of Clinical Nutrition, MCT spalają trzy razy więcej kalorii przez sześć godzin po posiłku niż LCT.

 

15 lutego 2005 r. Magazyn „Woman’s World” stwierdził, że olej kokosowy jest „tajemnicą pobudzania wysokiego metabolizmu”.

 

To wspaniała wiadomość dla osób, które mają problemy z tarczycą, ponieważ olej kokosowy poprawia ospałe tyroksy poprzez stymulację wytwarzania dodatkowych hormonów tarczycy. Wykazano, że większość innych popularnych olejów np z  warzyw (mam na myśli olej sojowy) i kukurydzy, hamuje czynność tarczycy.

 

  1. Olej kokosowy zawiera kwasy tłuszczowe omega-3.

 

Większość olejów kuchennych zawiera kwasy tłuszczowe omega-6, dlatego powinniśmy pamiętać ,że. stosunek omega 6 do omega 3 powinien wynosić 1: 1, ale w większości jest to  50: 1. Musimy drastycznie zmniejszyć spożycie  oleju  omega 6 i spożywać o wiele więcej olejów omega-3, aby być zdrowym. Czyli zrównoważyć.A olej kokosowy jest bogaty  w  kwas  tłuszczowy omega 3.

 

  1. Olej kokosowy daje energię.

 

Ze względu na zdrowe kwasy tłuszczowe omega 3 i fakt, że zwiększa metabolizm, większość ludzi, którzy przechodzą na olej kokosowy odczuwa przypływ dodatkowej energii w codziennym życiu.

 

Dzieje się tak, ponieważ olej kokosowy jest najbogatszym źródłem średnio-łańcuchowych trójglicerydów (MCT), które zwiększają metabolizm i prowadzą do utraty wagi. MCT promuje termogenezę, która zwiększa metabolizm organizmu, produkując energię. Wiele osób z zespołem przewlekłego zmęczenia i fibromialgią odkryło, że dodanie do ich diety  kokosa i oleju kokosowego było dla nich pomocne.

 

  1. Jednym z najlepszych produktów, który możesz zastosować dla skóry i włosów, jest olej kokosowy.

 

Olej kokosowy to jedna z najlepszych substancji, którą można nakładać bezpośrednio na skórę i włosy. Daje tymczasową ulgę problemom skórnym, takim jak wysypki. Pomaga w gojeniu i przywracaniu skórze młodszego wyglądu. Znany jest również jako pomoc dla osób cierpiących na infekcje drożdżowe skóry, a także wiele innych problemów skórnych.

 

Nie tylko zmiękcza i wygładza skórę, olej kokosowy ma właściwości przeciwutleniające, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Olej kokosowy to również doskonały olej do masażu.

  1. Olej kokosowy ma zdrowe parametry, których większość innych olejów nie ma posiada.

 

Istnieją dowody na to, że olej kokosowy ma działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, gdy jest spożywany i stosowany miejscowo na skórę.

 

Większość olejów utlenia się i bardzo szybko jełczaje, powodując uszkodzenia naszego organizmu. Olej kokosowy nie jest łatwo utleniany i nie powoduje szkodliwych uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki, takich jak wielonienasycone oleje roślinne. Uważa się, że wolne rodniki są odpowiedzialne za wiele dolegliwości w naszym ciele, od zapalenia stawów po zwiększoną podatność na nowotwory.

 

Olej kokosowy pomaga również naszemu ciału lepiej wchłaniać inne składniki odżywcze, takie jak witamina E.

 

  1. Olej kokosowy jest jednym z najlepszych olejów, które można wykorzystać do gotowania.

 

Ma wyższą temperaturę  niż oliwa z oliwek, co oznacza, że ​​może lepiej toleruje  wyższe temperatury. Istnieje kilka zdrowych olejów omega-3, które możemy spożywać, takich jak len i oliwa z oliwek, ale nie radzą sobietak  dobrze pod wpływem wysokiej temperatury używanej obróbki termicznej. Olej kokosowy może być stosowany w wyższych temperaturach .

Olej  kokosowy jest trudniejszy do zjełczenia, w przeciwieństwie do innych olejów kuchennych, które są zazwyczaj zjełczałe na długo przed przyniesieniem ich do domu. Cuchnące oleje powodują wolne rodniki w organizmie, co jest główną przyczyną raka. Olej kokosowy jest stabilny przez ponad rok w temperaturze pokojowej.

 

Z powodu dezinformacji, która trwa  od lat, straciliśmy na zdrowych korzyściach, jakie olej kokosowy daje i dawał  ludziom w tropikach od wieków. Ale teraz został ponownie odkryty!

Olej kokosowy jest  skuteczny, dlatego nie potrwa długo czasu, jak  doczekamy się  suplementów  oleju kokosowego, ale nie musimy na nie czekać i możemy  zacząć przygodę z  olejem kokosowym już dziś!

 

Czy działa ?

Sprawdź  😀 

#olejkokosowy,#zdrowie,# alternatywa,#utratamasyciała,#diety,#metabolizm, #energia,# omega3, #rak, #skóra,

#olej ,#kokosowy ,#organiczny, #ilovedonuts, #shea ,#argan, #ekologiczny ,#wite, #olejekjojoba ,#koktajl, #koktajle, #jagody, #granat, #mlekomigdałowe

Aloha

[et_bloom_inline optin_id=optin_0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *