4 proste kroki do Wyeliminowania lub Złagodzenia Bólu PlEcÓw

4 proste kroki do Wyeliminowania lub Złagodzenia Bólu PlEcÓw

 

 

Jest wielu Mistrzów i są potężne Grupy ludzi , które zajmują się badaniami nad zastosowaniem  naturalnych  metod zdrowia, takimi  jak akupresura, elektroakupunktura, refleksologia, terapia krystaliczna, chińskie bańki .

Jednym słowem wybór jest potężny ,ale czy te działania i metody są skuteczne ?

Odpowiem twierdząco  tak , ale musisz stosować je  i odpowiednio dobrać metody czy sposób  wyłącznie dla siebie i swoich potrzeb , jeżeli zakończysz na czytaniu bądź oglądaniu instrukcji  nie oczekuj zmian.

 

Studiowałem i brałem udział różnych w kursach akupresury. Studiowałem trochę na temat chiropraktyki. Zajrzałem także do kwestii psychologicznych związanych z bólem i problemami medycznymi. Po tych wszystkich praktykach doszedłem do jednego wniosku , który brzmi ból można złagodzić.

 

Teraz, gdy masz trochę ukierunkowane swoje spojrzenie o moich praktykach  i pewnie rozumiesz  co mnie napędza do pisania … przejdźmy do przygotowanej  treści.

 

Mam zamiar w tym artykule przekazać Ci kompendium wiedzy  i  dla twojej wygody, jest  on  połączeniem czterech głównych elementów  na, które warto zwrócić uwagę.

 

Odkryłem, że 4 ważne rzeczy odgrywają  znaczącą rolę w walce o  zdrowy kręgosłup.

 

1.Po pierwsze, jest to postawa.

Wiem, że to nie pierwsza sugestia, którą słyszysz na ten temat, ale trzeba to powtarzać w nieskończoność, bo badania stwierdzają jednogłośnie 80 % bólu kręgosłupa wynika z złej postawy.

Postawę należy kontrolować w pozycji siedzącej, stojącej i śpiącej. Zacznij zwracać uwagę  na swoją postawę przez cały czas. Jeśli jej nie kontrolujesz, rozpocznij pracę nad jej poprawą.

 

Gdy śpisz w pozycji takiej jak ja w przeszłości,np. mając dwie dłonie pod poduszką,  leżąc  na boku, możesz pobudzać nerwy w swojej szyi uciskając je np kręgami, jeśli  twoje ramienia zaczyna się rozluźniać i pochyla w kierunku głowy lub szyi, może to sprawiać ból. Lepiej byłoby położyć swoją rękę na nodze, podczas gdy drugą rękę wsadzić  pod poduszkę.

A jeśli możesz, kup sobie kilka poduszek różnej grubości i dopasuj je do swojej wygody podczas snu. Nie wiem jak ty, ale ja nie mogę mieć wysokiej, puszystej poduszki, kiedy leżę  na plecach. A cienka poduszka powoduje  ból mojej  szyi, gdy leżę na boku.Dlatego to Ty musisz to dopasować do swoich oczekiwań.

 

2.Drugą rzeczą na naszej liście jest elastyczność twoich pleców.

 

To, co warto zrobić, gdy zauważysz, że twoje plecy wysyłają sygnał  do twojego mózgu o odczuciu uszczypliwego bólu z  wołaniem  kręgosłupa o pomoc w celu powrotu do harmoni  i uelastycznienia parti lub jego części.

 

Oczywiście, jeśli czujesz, że kręgarz lub fizykoterapeuta jest najlepszym rozwiązaniem tego problemu, to poszukaj go i skorzystaj z jego porady. Ale pomyśl o swoich działaniach daleko się żnie  ,  zdobywaj wiedzę i stosując ją ,gdyż to jest najskuteczniejsze rozwiązanie, jeśli potrafisz połączyć wiedzę z praktyką   powrót do zdrowia będzie krótszy i za każdym razem skuteczniejszy . To nie jest takie trudne!

 

Jeśli odczuwasz ból w chwili obecnej, umieść lód lub ogrzewaj  to  miejsce, aż ból zmniejszy się.

 

Pamiętaj  w żadnym wypadku nie ćwicz, póki którykolwiek z twoich nerwów ma  stan zapalnym lub jest spuchnięty!

 

Aby eliminować takie zdarzenie w przyszłościu  a skutki ewentualnych kontuzji leczyć sprawniej, możesz nauczyć się np.  jogi , stosując na początku proste ćwiczenia prowadzone najlepiej pod okiem dośwaidczonej osoby.

Nie wszystkie style jogi są podobne do tych, które widziałeś w telewizji, znajdź styl lub ćwiczenia odpowiadające twoim oczekiwaniom a najlepiej skonsultuj je z autorytetem w tej dziedzinie .

Joga  ma bardzo dobre i praktyczne ćwiczenia na  kręgosłup, opracowane w celu zwiększenia elastyczności. Jest również duchowym narzędziem, które pomaga nam za pomocą  medytacji skupić się nad samym sobą.

 

3.Bardzo ważne jest wzmocnienie pleców i otaczających je mięśni. To jest trzeci krok do zdrowych pleców.

Jednym  z takich ćwiczeń jest robienie przysiadów. Nie musisz robić wielu przysiadów, dopóki nie poczujesz, że możesz  więcej… kroczek  po kroku otworzy przed tobą nowe możliwości .

Wykonuj wszystkie odkryte praktyki powoli  dostosowując je do własnego tempa . Twoje ciało da ci znać, czy jesteś na właściwej drodze .

Zapytasz kiedy będę o tym wiedział  ? Odpowiedź  jest prosta  – bądź czujny – ból jest znakiem ostrzegawczym , które wyślę Ci twoje ciało.

Pamiętaj … przyjmowanie tabletek przeciwbólowych jest w porządku, kiedy naprawdę ich potrzebujesz. Jednak, zwróć uwagę na fakt że one  nie leczą problemu, tylko maskują znak ostrzegawczy.

Zdrowie to coś więcej niż jedzenie. Trzeba wziąć pod uwagę także takie czynniki jak zdrowie psychiczne, środowisko i wiele innych aspektów. Lekarzowi nie jest łatwo zdiagnozować kompletnego problemu i wyleczyć go, zwłaszcza jeśli ma on swoje korzenie w problemach psychologicznych i długi  czas  nie został on rozpoznany i stał  się fizyczną dolegliwością.

 

4.Czwartym i ostatnim krokiem w zakresie eliminowania bólu  pleców jest rozpoczęcie codziennej rutyny rozciągania się.

Widziałeś pewnie nie raz  koty i psy które ,gdy wstaną zaraz po przebudzeniu rozciągają się,

spróbuj i Ty sam tego doświadczyć!

 

Kluczem do odzyskania zdrowia kręgosłupa jest utrzymywanie go w aktywności , elastycznego oraz  mocnego i  dobrze wspieranego przez mięśnie brzucha i pleców. Być może będziesz musiał znaleźć to szczęśliwe medium , które pokaże Ci drogę i otworzy oczy – posiłkuj się sprawdzonymi metodami osób , które są autorytetami w tej dziedzinie.

Moja drobna wskazówka  praktyczna , wiedza to jedno a przy jej zastosowaniu pamiętaj ,że  działanie zbyt dużą siłą w jednym obszarze spowoduje uszkodzenie  innego miejsca. Bądź czujny(-a).

Każda osoba jest wyjątkowo i różna w wielu dziedzinach.

Więc nigdy nie myśl, że to, co sprawdzało się  dla kogoś innego, będzie dla ciebie skuteczne. Być może będziesz musiał  posiłkować  się na czyichś informacjach i wdrożyć je w swój osobisty program, ale bądź czujne w tej analizie.

 

Polecam, abyś  liznął  trochę wiadomości o akupresurze, jak również  kontrolował  swój organizm. Po to by łagodzić lub eliminować dolegliwości gdy zaczynają  się rodzić , dzięki temu unikniesz długiego czasu rekonwalestencji.

Odkryłem, że potrafię radzić sobie z bólem, stosując praktyki  akupresury, po prostu naciskając na pewne obszary ciała w których występuje ból. To co sugeruję Ci to, znajdź profesjonalnego praktyka, który zajmuje się akupunkturą, lub akupresurą, tak jak ja.

Sprawdzisz , że posiada ona wiele wiedzy ułatwiającej  życie , wystarczy się tym zaintersować , nauczyć i wcielać ją do swojej praktyki każdego dnia.

Bo  to Ty jesteś swoim najlepszym lekarzem , szukaj więc doradców ,którzy pogłębią twoją wiedzę i nauczą Cię jej zastosowania po to ,by cieszyć się każdą chwilą którą posiadasz do swojej dyspozycji TU i TERAZ .

 

BONUS

 

Możesz spróbować tak jak ja , za darmo i pod nadzorem genialnych praktyków.Napisz do mnie a udostępnię Ci taką możliwość.

 

Czy działa ?  Sprawdź  🙂 

#bólpleców,

#nerwkulszowy,#rwakulszowy,#chorobazwyrodnieniowa dysku,#akupresura,#akupunktura,#naturalna medycyna,#rytuałytybetańskie , #ćwiczenia,

Aloha

 

One thought on “4 proste kroki do Wyeliminowania lub Złagodzenia Bólu PlEcÓw

  1. Pingback: 5 prostych kroków do obniżenia poziom cholesterolu | Blog Ekspercki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *