Czy znasz 5 potężnych  powodów do złagodzenia i zapobiegania zaburzeniom tarczycy?

 

Czy znasz 5 potężnych  powodów do złagodzenia i zapobiegania zaburzeniom tarczycy?

 

Jak zawsze można szukać ich więcej i podnosić do rangi najważniejszych, ja proponuje skoncentrować się na wymienionych w tym opracowaniu.

Powód 1

 

Tarczyca reguluje szybkość wytwarzania energii w komórkach organizmu. Zaburzenie tarczycy zmniejsza metabolizm organizmu i sprawia, że ​​czujesz  spowolnienie.

 

Powód 2

 

Choroba tarczycy zwiększa również ryzyko chorób zwyrodnieniowych, takich jak choroby serca, nowotwory i zapalenie stawów oraz ryzyko powszechnego zakażenia. W ciężkich przypadkach poziom energii w komórkach organizmu nie może nawet utrzymać podstawowego poziomu metabolizmu, co stwarza sytuację zagrażającą życiu.

 

Powód 3

 

Jednym z głównych problemów z zaburzeniami tarczycy jest to, że często brakuje jej  w testach diagnostycznych. Nawet jeśli testy wykażą, że nie masz zaburzenia tarczycy, możesz nadal być zagrożony. Jeśli odczyn  twojego  ciała  jest bardzo kwaśne, zwiększa się z nim ryzyko choroby tarczycy.

 

Powód 4

 

Dlatego też, nawet jeśli u pacjenta nie zdiagnozowano zaburzeń tarczycy, ważne jest, aby sprawdzić ogólny poziom pH organizmu i podjąć działania dietetyczne i inne kroki w celu zmniejszenia poziomu kwasu w organizmie.

 

Powód 5

 

Nie tylko zmniejszysz szanse na rozwój zaburzeń tarczycy lub nawet pogorszysz istniejące zaburzenie tarczycy. Poprawisz ogólne zdrowie i zmniejszysz podatność na choroby zwyrodnieniowe.

 

RYZYKO

 

Nagromadzenie kwasów w organizmie, z powodu niedostatecznego trawienia pokarmu, alergii pokarmowych i spożycia substancji kwasotwórczych, może powodować zaburzenia tarczycy. Kwasowe przyczyny zaburzeń tarczycy obejmują również narażenie na metale ciężkie i toksyczne chemikalia w zaopatrzeniu w wodę i wysoko przetworzonej żywności. Kiedy poziom kwasu w organizmie wzrośnie zbyt wysoko, twoja funkcja tarczycy zostanie obniżona, a twój metabolizm zwolni.

 

Brak enzymów trawiennych, również spowodowany nadmiernym spożyciem przetworzonej żywności, może dodatkowo powodować  zaburzenia tarczycy. Zdolność organizmu do neutralizacji kwasów jest wtedy dodatkowo zmniejszona. Wraz z wiekiem, im więcej toksyn, na jakie jesteśmy  narażeni każdego dnia , tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaną zachwiane  niedoczynności tarczycy.

 

ZABURZENIA

 

W przypadku złego funkcjonowania  tarczycy komórki i narządy twojego organizmu nie będą metabolizować tak szybko, jak powinny. Obecność nadmiaru kwasu tylko pogłębia ten problem. Twoje komórki i narządy zostaną zalane kwasem, który powinien podlegać   eliminacji, ale twoje zaburzenia tarczycy zmniejszyły   zdolności do radzenia sobie z tym problemem. Kwas z kolei może utrwalić  lub pogorszyć  twoje zaburzenie tarczycy.

 

Na przykład spowolniona  tarczyca wzmacnia problemy trawienne, które powodują gromadzenie się kwasu w organizmie. Ponieważ zaburzenie tarczycy spowalnia metabolizm komórkowy, zmniejsza zdolność organizmu do eliminowania odpadów kwaśnych. Im więcej substancji kwasotwórczych konsumujesz, tym bardziej ten cykl się powtarza.

 

Zaburzenie tarczycy zmniejsza również funkcjonowanie układu odpornościowego, prowadząc do chronicznej infekcji. Wraz z gromadzeniem się kwasu w organizmie infekcja rozprzestrzenia się szybko, co jeszcze bardziej zmniejsza zdolność organizmu do neutralizacji kwasów.

 

Podobnie jak w przypadku innych narządów, tarczyca potrzebuje glukozy i tlenu do funkcjonowania. Kiedy kwaśne odpady gromadzą się w krwioobiegu, te ważne substancje nie mogą przedostać się do środka. Bez odpowiedniej ilości  tlenu i glukozy funkcja tarczycy jest zmniejszona. Wynikające z tego zaburzenie tarczycy dodatkowo zmniejszają  zdolności  organizmu do usuwania z krwi  tych kwasów, które uniemożliwiają przedostanie się tlenu i glukozy.

 

KORZYŚCI Z ZRÓWNOWAŻONEGO pH

 

Ponieważ odkrycie tarczycy powoduje tak wiele innych chorób zwyrodnieniowych, tarczyca, która działa prawidłowo, może przywrócić zdrowie w tak wielu innych obszarach ciała. Kiedy neutralizujesz kwasy w swoim ciele i eliminujesz substancje kwasotwórcze z diety, dajesz szansę na prawidłowe funkcjonowanie i wyleczenie tarczycy. Prawidłowo  działająca tarczyca  pomoże z kolei w prawidłowym funkcjonowaniu innych narządów.

 

Aby zneutralizować kwasy i przywrócić równowagę pH Twojego organizmu, musisz zmniejszyć lub wyeliminować spożywanie kwaśnych pokarmów i innych kwaśnych substancji. Dodanie do diety większej ilości zasadowej żywności i minerałów może pomóc eliminować  zaburzenia tarczycy. Gdy poziom kwasu spadnie, odkryjesz, że  funkcje  tarczycy wzrosną. W rezultacie metabolizm twojego ciała wzrośnie i będziesz w stanie zneutralizować większą ilość  kwasów . Końcowym rezultatem będzie przywrócenie zdrowia, zwiększenie energii i zmniejszenie ryzyka zaburzeń tarczycy.Poddawaj się badaniom okresowym , konsultuj je z lekarzem i  traktuj go jako swojego Doradcę i Przyjaciela.

 

Czy działa ?   Sprawdź    🙂 

#zaburzenietarczycy,#równowagaph,#dietaalkaliczna,#ciałoalkaliczne, #kwaśneciało,#kwaśnażywność, #żywnośćalkaliczna,#tarczyca,

Aloha  😛 

[et_bloom_inline optin_id=optin_0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *