Wszystko co Musisz wiedzieć o uldze w BóLu GłOwY a Boisz się o to Zapytać

Wszystko co Musisz wiedzieć o uldze w BóLu GłOwY a Boisz się o to Zapytać 

Ból głowy jest denerwujący i czasami trudno nam go uniknąć. Głównie, gdy jesteśmy pod presją, ból głowy pojawia się automatycznie. Jeśli będzie trwał nieustannie, możemy zemdleć z powodu tego bólu, który odczuwamy .

 

Ból głowy to stan łagodnego do silnego bólu głowy. Może również atakować  górną  część  pleców lub szyi. Występują różne rodzaje bólów głowy, ale najczęściej bóle głowy spowodowany jest  stresem, zbyt długim  siedzenie  przed komputerem, hałasem i wieloma innymi czynnikami.

 

Jedną z głównych przyczyn bólu głowy jest napięcie mięśni szyi, głowy i szczęki. Zwykle radzimy sobie z tym, odwiedzając Krainę Morfeusza lub konsumując zagłuszacze dostępne bez recepty ( metoda OTC) takie jak  np . aspiryna, aby uwolnić nasz ból. Czy możemy pozbyć  się go  w dowolnym miejscu i czasie?

 

Oczywiście nie możemy spać w biurze ani w centrum handlowym. Ponadto możemy  zawsze sięgnąć  po aspirynę, gdy dopadnie  nas ból głowy, taka metoda własna.

 

Nie martw się są też inne rozwiązania na tą dolegliwość! Najłatwiejszym sposobem radzenia sobie z bólem głowy i możemy to zastosować  wszędzie jest masaż. Masaż polega na stosowaniu nacisku lub wibracji na tkankach miękkich ciała, leczeniu urazu, łagodzeniu stresu psychicznego, leczeniu bólu, poprawie krążenia i łagodzeniu napięcia.

 

Kiedy cierpimy na ból głowy, możemy pomóc sobie stosując  masaż. Prosty  i każdy może go wykonać, zarówno w pracy, jak iw domu.

 

Oto cztery proste sposoby masażu, aby  nasz ból głowy ustał:

 

  1. Masuj okolice oczu – Zamknij oczy. Umieść środkowe palce w swoich oczach, które znajdują się powyżej kości policzkowych. Masuj ten obszar delikatnie, ale zdecydowanie okrężnymi ruchami przez 1 minutę,

 

  1. Masuj oczy do nosa – za pomocą kciuka, przejdź wzdłuż dolnej części brwi (wzdłuż kości na górnej części oczodołu). Poczuj, gdzie ta kość spotyka się z mostkiem twojego nosa i oczu i znajdź punkt, w którym znajduje się małe wcięcie.Zastosuj bardzo delikatny ucisk, naciśnij kciukiem w ten punkt. Możesz to zrobić cztery razy, przytrzymując i naciskając ten obszar przez 10 sekund przy każdym uciśnięciu.

        3. Masuj kark – Masuj punkt, w którym wyczuwasz swój ból, przesuwając środkowe palce dłoni do tyłu głowy i wyczuwając podstawę czaszki. Ukierunkowując je do czubka  szyi, który styka się z podstawą czaszki. Masuj tak przez minutę delikatnie palcami, wykonując nimi ruch okrężny.

 

  1. Masuj skórę głowy – Niech twoje dłonie delikatnie masują skórę głowy na czubku czaszki przez minutę.

 

Po wykonaniu wszystkich tych czynności  weź  głęboki oddech. Podnieś ramiona do uszu przez pięć do 10 sekund, aby złagodzić pozostały ból, a następnie pozwól im opaść z powrotem do ich naturalnej pozycji.

 

Ciekaw jestem twoich doświadczeń. Mi ten masaż ulżył w bólu głowy wiele razy, a moja głowa poczuła się lżejsza i rozluźniona.

 

BONUS

Sposób świetnie działający w połączeniu z masażem lub bez:

Weź szczyptę soli Himalajskiej lub Kłodawskiej w palce i posyp zawartością   język , następnie popij połową lub całą szklanką wody z dodatkiem 3 kropel 3% roztworu  wody utlenionej , poczekaj 10- 15 minut a efekt Cię zaskoczy.W czasie oczekiwania na działanie wlej do szklanki 5-6 łyżek wody przegotowanej i ostudzonej, do niej dodaj 5 kropel 3% roztworu wody utlenionej wypłukaj jamę ustną dokładnie przyrządzonym płynem. Po dokładnym wypłukaniu wpluj zawartość , warto brać małe ilości tej mikstury do ust i wykonywać  to kilku krotnie.

 

Czy działa ? Sprawdź   🙂 

 

Aloha

#bólgłowy, #sposobynabolglowy,#oczy ,#nos,#kark,#glowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *