Tajemnica mojej Babci do skutecznej walki z problemami zdrowotnymi

Tajemnica mojej Babci do skutecznej walki z problemami zdrowotnymi

 

Wiele lat temu było tak, że większość ludzi opierała się na naturalnych sposobach dbania o własne zdrowie. Ale potem takie działanie  zostało  zepchnięty na bok i przejęła wodze nad nam  nowoczesna medycyna. Nie ma wątpliwości, że współczesna medycyna zrobiła wiele dobrego.

 

Ale nie jest  bez wad. Czasami ludzie są nadmiernie upośledzeni pod kątem problemów zdrowotnych gdyż wierzą ślepo w jedne możliwości, które można leczyć prosto i skutecznie w domu. Doskonałym sposobem leczenia niektórych powszechnych problemów zdrowotnych, które dotykają ludzi, jest naturalne wykorzystanie roślin.

 

Rośliny te nie dają takich samych niebezpiecznych skutków ubocznych, które powoduje  wiele leków  ogólnie stosowanych dzisiaj. Dodatkowo wspomnę ,że  gdy  potrzebujesz uzdrowienia, łatwiejszy  i bardziej opłacalny  może być  powrót  do metod  naturalnych.

 

Istnieje wiele różnych roślin, które można uprawiać, które mogą naturalnie leczyć twoje dolegliwości. Niektóre mogą być stosowane do diety, a niektóre można zaparzyć  jako wywar lub  herbatę. Powinieneś upewnić się, że rozumiesz, ile roślin i jakie jej części należy użyć, ponieważ podobnie jak leki, które kupujesz  w aptece, posiadają  wytyczne dotyczące dawkowania, które musisz przestrzegać, gdy stosujesz rośliny do leczenia swoich dolegliwości jest podobnie.

 

Możesz być przygotowany  na kontratak ze strony czynników zewnętrznych natomiast gdy nieoczekiwanie zastaniesz zaskoczony np przez bóle głowy zobacz jakie rośliny mogą stać się twoimi sprzymierzeńcami.

 

Bóle głowy

 

Dobrym naturalnym sposobem do  leczenia  bólu głowy jest  kora wierzby. Możesz wyhodować wierzbę sam lub możesz skorzystać z dojrzałego drzewa. Jednym z powodów, dla których jest to skuteczne, jest to, że zawiera ona  salicynę, która jest porównywalna z  aspiryną. Jest to również dobry sposób leczenia wszystkiego, co powoduje ból, ponieważ działa tak jak aspiryna.

 

Wadą jest to, że ludzie, którzy doświadczają reakcji na aspirynę, mogą potencjalnie mieć  uczulenie  na korę wierzby. Lek nie powinien być stosowany przez matki karmiące piersią lub dzieci chore, ze względu na potencjalne skutki uboczne, które może wywołać kwas acetylosalicylowy.

 

Lawenda to kwitnąca roślina, która wygląda pięknie w ogrodzie. Ale to także naturalny sposób na bóle głowy – nawet jeśli te bóle głowy są migrenami. To olej z rośliny daje człowiekowi ulgę od bólu. Można ją nakładać bezpośrednio na skórę lub wdychać przez gotowanie rośliny i wdychanie olejków po ich uwolnieniu. Lawenda jest bezpieczna w użyciu na skórze, bez konieczności jej rozcieńczania.

 

Inną rośliną, którą możesz wyhodować do leczenia  bólów głowy, jest mięta pieprzowa. Roślinę  tą można stosować krusząc liście i stosować mieszanki  na  obszarze ciała, w którym odczuwa się ból. Oljeki wydostające się dzięki masażom kruszonych liści  wchłaniane są  przez skórę znakomicie.

 

Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z klasterowymi bólami głowy, wiesz, jak trudno jest  sobie z nimi poradzić. Są to bóle głowy, które pojawiają się, a następnie powracają wielokrotnie w ciągu kilku tygodni, mogą być trudne do leczenia współczesną medycyną, ponieważ natychmiast po przerwaniu leczenia mogą wystąpić powtórnie.

 

Jedną z najlepszych naturalnych metod, które można zastosować to  zasadzić w domu lub na zewnątrz, pieprz cayenne. Ta roślina zawiera kapsaicynę, która służy do łagodzenia bólu. Może być nakładany bezpośrednio na skórę. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, aby żadna roślina nie dotknęła twarzy. Jeśli roślina wejdzie w kontakt z twoimi oczami, może spowodować nieprzyjemne pieczenie.

 

Efektem ubocznym działania tej rośliny, gdy jest stosowana jest  miejscowe  uczucie pieczenia, które ustępuje po kilku minutach. Jeśli masz skłonność do alergii skórnych, może to nie być właściwym rozwiązaniem, o którym wspominam. Tymianek, to kolejna roślina z której  po przygotowaniu  z niej herbaty, możesz zastosować ją do łagodzenia  bólów  głowy. Liście laurowe są również pomocne w leczeniu bólów głowy.

 

Bezsenność

 

Lekarze zalecają każdej nocy od sześciu do ośmiu godzin snu. Wypoczynek  i doładowanie baterii jest najlepszym rozwiązaniem dla twojego ciała. Kiedy dotknie  Cię  bezsenność, może to naprawdę odbić się w  twoim  życiu osobistym i zawodowym. Dodatkowo, długotrwałe ataki bezsenności mogą spowodować, że twoje zdrowie będzie cierpieć nieustannie. Może to też w efekcie daleko  siężnym prowadzić do pozbawienia Cię senności , która może być niebezpieczne.

 

Na szczęście są rośliny, które mogą leczyć tę dolegliwość. Wiele z tych roślin ma właściwości uspokajające, które pomagają rozluźnić umysł i ciało. W rezultacie zastosowanie ich powinno  zakończyć się spokojnym snem.

 

Jedną z tych pomocnych roślin jest   melisy. Jeśli przyjrzysz się uważnie jej liścią, zobaczysz, że przypominają one  liście takiej rośliny jak  mięty. Dzieje się tak, ponieważ melisa jest z  tej samej rodziny  roślin co mięta. Można ją stosować   także jako  herbatę.

 

Jedną  z  roślina pięknie  kwitnąca, która w opisach zielarskich  jest oznaczana jako chwast, jest pierwiosnka wieczorna – również powszechnie nazywana pierwiosnką, jest  ona skuteczna w leczeniu bezsenności. Kwiaty rośliny są kolorowe i  piękne. Najlepiej jest ją  uprawiać w swoim ogrodzie , a nie  w pomieszczeniach mieszkalnych, ponieważ świetnie  rozwijają się  na zewnątrz.

 

Inną rośliną, która  pomagania  w leczeniu bezsenności  jest Przytulia Wonna. Ta roślina ma małe białe kwiaty i jest wieloletnia. Ma słodki zapach i najlepiej rośnie w cieniu niż na  bezpośrednim świetle słonecznym.

 

Passionflower to kolejna roślina, którą można uprawiać i zastosować  w leczeniu bezsenności. Roślina ma właściwości lecznicze, które są wykorzystywane do wywoływania nastroju  spokoju i stanu relaksu, dzięki którym pomaga to w  zaśnięciu.

 

Istnieje kilka roślin, których hodowle możesz rozwijać małym nakładem i  pomogą one  ci dobrze się wyspać. Są to rośliny, których możesz używać w ciągu dnia, które nie wywołają senności, więc nadal będziesz mógł wykonywać swoje codzienne obowiązki.

 

Jedna z tych roślin  łagodząca  stres  i napięcie,a  są to główne przyczyny  bezsenności i wielu  innych  przyczyny związane z chorobami. To  rozmaryn i może być uprawiany  wewnątrz lub na zewnątrz naszych gospodarstw,  może rosnąć on  do dużej  wysokości. Więc, to co warto  zrobić, jeśli sadzisz go  w pomieszczeniach i tu wysadzasz jego rosady, musisz  przenieść go  na zewnątrz, gdy zaczyna wzrastać

Tajemnica mojej Babci do skutecznej walki z problemami zdrowotnymi  :

 • Traganek błoniasty
 • Eleuterokok 
 • Arcydzięgiel
 • Oman wielki

Gorączki, przeziębienia i kaszel

 

Może być wiele różnych przyczyn, ze wględu na które twoje ciało może  gorączkować. To samo dotyczy kaszlu. Dopóki lekarz nie stwierdzi, że gorączka ma bezpośrednią przyczynę, jedyną rzeczą, którą naprawdę można zrobić, to leczyć objawy, które  są  gorączką samą w sobie.

 

W przypadku przeziębienia nie ma lekarstwa. Wszystko, co możesz zrobić, gdy przeziębisz się, to starać się jak najlepiej złagodzić objawy. Wiele dostępnych bez recepty środków może sprawić, że poczujesz się gorzej, ponieważ sprawią, że będziesz roztrzęsiony lub poczujesz zawroty głowy.

 

Zamiast sięgać po masowo produkowane leki, możesz wyhodować to, czego potrzebujesz, aby leczyć gorączkę, kaszel lub przeziębienie. A ponieważ jest to naturalna metoda, nie będziesz mieć żadnych denerwujących efektów ubocznych związanych z przyjmowaniem leków. W leczeniu gorączki dobrze sprawdza  się kora wierzby. Lecząc  bóle głowy, może także zmniejszyć twoje stany  gorączke.

 

Powodem jej zastosowania jest sposób działania jej  kory identyczny do   aspiryny  i ma takie właśnie właściwości, które zawiera. Ale innym naturalnym lekarstwem, z którego możesz skorzystać, są słoneczniki. Te rośliny stanowią świetny dodatek do ogrodu ze względu na ich piękno i wielofunkcyjność.

 

Nasiona z rośliny można jeść i zawierają pomocne właściwości, takie jak: niektóre witaminy z grupy B, kwas foliowy i cynk. Co więcej, walczą z komórkami rakowymi. Są one odporne i łatwe do wzrostu. Liście rośliny mogą być użyte do przygotowania herbaty, która obniża gorączkę. Oprócz leczenia gorączki, słonecznik jest również pomocny w zmniejszaniu dolegliwości, takich jak kaszel i przeziębienie. Więc jeśli masz gorączkę, która jest związana z przeziębieniem, otrzymasz podwójną ulgę z stosując jedną rośliną.

 

Rumianek to kolejna roślina, którą możesz wyhodować w warunkach domowych, ona  pomaga w zmniejszaniu gorączki. Te kwitnące rośliny wyglądają jak stokrotki, ale nie są dokładnie takie same. Są bardzo odporne i łatwe do uprawy. Można je hodować w pomieszczeniach, ale także rozwijać się na zewnątrz. Roślinę można przyjmować w postaci herbaty i jest ona dobra nie tylko do obniżania gorączki, ale również do leczenia przeziębienia.

 

Kiedy zaatakuje Cię przeziębieni, nawet jeśli nie jest to poważna dolegliwość, może sprawić, że poczujesz się bardzo niekomfortowo. W celu przywrócenia komfortu można stosować słoneczniki, a także żeń-szeń. Roślina ta jest powiązana z chińską medycyną i ma długą historię pomagania w leczeniu dolegliwości.

 

To, co ta roślina robi, gdy jest używana, to uruchamia układ odpornościowy w walce z chorobą. W wyniku mocy tej rośliny, ludzie, którzy jej używają, nie cierpią na przeziębienie ani kaszel.

 

Jednym z denerwujących symptomów, które zawsze pojawiają się wraz z przeziębieniem, są te wszystkie zatory, które sprawiają, że czujesz się źle. Nie musisz tego tolerować, jeśli uprawiasz własne rośliny lecznicze wszystko może się zmienić. Mięta pieprzowa jest  to środek rozkurczający mięśnie, który zawiera mentol, który jest składnikiem, który można zobaczyć w wielu lekarstwach bez recepty stosowanych w leczeniu objawów przeziębienia.

 

Zaskakującą rośliną, która jest skuteczna na zimno, jest pietruszka. Ta roślina pomaga zminimalizować objawy i jednocześnie pobudza układ odpornościowy. Podczas gdy rośliny te mogą być uprawiane na zewnątrz, są atrakcyjne dla zwierząt na zewnątrz, takich jak króliki, więc będziesz chciał się przed tym zabezpieczyć. Oprócz leczenia przeziębienia, roślina ta doskonale nadaje się do łagodzenia objawów związanych z ZUM.

 

Nie ma nic tak irytującego jak kaszel, który przychodzi wraz z przeziębieniem. Ponieważ to, co się dzieje, często kończy się po tym okresie jak  minie zimno, kaszel uparcie pozostaje. To dlatego, że twój górny układ oddechowy był podrażniony. Koper jest rośliną należącą do rodziny selera i on skutecznie może pomóc  w leczeniu kaszlu. Ta roślina potrzebuje dużo światła słonecznego. Można go hodować w pomieszczeniach, ale lepiej nadaje się do uprawy w ogrodzie. Roślina ta nie tylko jest  przydatna w leczeniu kaszlu, ale może być również smacznym dodatkiem do posiłków.

 

Anyż to mała roślina, która doskonale nadaje się do uprawy w pomieszczeniach. Aby użyć tej rośliny do leczenia kaszlu, skorzystaj z jej  nasion. Ma ona wysokie właściwości aromatyczne , aromat wydziela się podczas pocierania nasion w ręce.a picie płynu uspokaja kaszel.

 

Tymianek jest również z powodzeniem stosowany w leczeniu kaszlu. Jest to wytrzymała roślina, która łatwo rośnie. Jest to wieloletnia roślina i można ją wykorzystać do przygotowania herbaty, która pomaga pozbyć się kaszlu. Powodem, że roślina ta działa dobrze jest to, że działa uspokająco na  skurcze mięśni. Kiedy kaszlesz, szczególnie wielokrotnie, jest to spowodowane skurczami mięśni gładkich. Tymianek rozluźnia te mięśnie, więc kaszel mija.

 

Tajemnica mojej Babci do skutecznej walki z problemami zdrowotnymi :

 •   Jeżówki
 • Andrographis paniculata

 

 

Zaparcia i biegunka

 

Kiedy zmagasz się z zaparciami, może to  sprawić, że poczujesz się absolutnie niekomfortowo. Może  to powodować wzdęcia, skurcze żołądka oraz uczucie ospałości. Co się stanie, gdy przyjmiesz leki przeciwbólowe, aby leczyć tę dolegliwość, to efekty uboczne mogą często wywołać  przeciwne spektrum kończące się biegunką.

 

Może cię zaskoczyć fakt, że bardzo skuteczną rośliną, którą możesz wyhodować w celu  leczeniu zaparć jest aloes. Chociaż roślina ta jest powszechnie znana ze swoich miejscowych zastosowań, lateks rośliny jest niezwykle skuteczny w leczeniu zaparć. Kolejna  roślina zasługująca na uwagę , która jest uważana za chwast, ale jest skuteczna w leczeniu zaparć jest mniszek lekarski. Korzeń mniszka lekarskiego jest naturalnym środkiem przeczyszczającym, który nie powoduje  efektów ubocznych, takich jak w przypadku leków bez recepty.

 

Aby uzyskać korzyści z tej rośliny, musisz ugotować korzeń i nie trzeba go zbyt wiele, aby był skutecznym. Potrzebujesz tylko łyżeczki na  kubek wrzącej wody. Łagodne przypadki są często rozwiązywane za pomocą  jednej do dwóch filiżanek herbaty.

 

Aby leczyć biegunkę naturalnie, musisz zrobić herbatę z liści jeżyny. Są to bardzo odporne rośliny, które można hodować wewnątrz lub na zewnątrz. Możesz również użyć liści z  malin .

 

Tajemnica mojej Babci do skutecznej walki z problemami zdrowotnymi :

 • Kimchi
 • Babka płesznik
 • Szczaw koński

Leczenie dolegliwości skórnych

 

Warto  zadbać o swoją skórę, ponieważ to właśnie ona może  zatrzymywać  zarazki w twoim ciele. Istnieje kilka rodzajów dolegliwości skórnych, które mogą być skutecznie leczone za pomocą roślin. Jeśli oparzysz  się gotując w kuchni , będziesz mógł zastosować  aloes.

 

Aby leczyć nim oparzenie, przełamujesz  jeden z liści rośliny i użyj żelu zawartego w środku, aby pokryć miejsce oparzenia. Lawenda to kolejna roślina, która, podobnie jak aloes, można  skutecznie zastosować  w leczeniu  oparzeń. Poza oparzeniami istnieją inne dolegliwości skórne, które mogą powodować dyskomfort. Na przykład każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z egzemą, wie, jak może być irytująca.

 

Możesz przygotować sobie herbatę z  mniszka lekarskiego do leczenia egzemy. Olej z  mięty pieprzowej działa przy smarowaniu obszarów ciała  nią  dotkniętych , bardzo skutecznie . Zmniejsza swędzenie, jak również stan zapalny spowodowany infekcją. Kwiat nawłoci  stosowano  przy  leczeniu wyprysków.

 

Wraz z podrażnieniami skóry, takimi jak oparzenia i egzema, możesz walczyć także z grzybicą. Jest  on stosowany miejscowo w leczeniu infekcji grzybiczych. Rumianek, gdy jest używany do kąpieli może być stosowany w leczeniu stanów przeciwgrzybiczych. Goździki są również dobre w leczeniu chorób grzybiczych. Liście oregano można stosować w leczeniu zakażeń grzybiczych, szczególnie tych, które zakażają paznokcie u rąk i nóg. Roślina ta może być uprawiana wewnątrz lub na zewnątrz i może być również wykorzystywana jako przyprawa do żywności.Skutecznie prewencyjnie i przy zwalczaniu infekcji grzybicznych poleciłbym także olejek lawendowy do smarowania miejscowego oraz spryskiwania obuwia wewnątrz.

 

Tajemnica mojej Babci do skutecznej walki z problemami zdrowotnymi :

 • jedzenie sfermentowanych pokarmów ,
 • C,D,A (kontroluj spożycie i pamiętaj o takich witaminach i hormonie),
 • dbanie o dietę,
 • odpoczynek czynny ,
 • dbanie o wypoczynek i ładowanie baterii,
 • jest też coś więcej i to przygotowałem w Darmowym Poradniku , który możesz pobrać za Darmo Właśnie Teraz 🙂

Utracony Przewodnik Majów e-Book Grzegorz Jaszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *