7 sposobów na wprowadzenie diety alkalicznej

7 sposobów na wprowadzenie diety alkalicznej

Założeniem diety alkalicznej jest to, że składniki odżywcze zawarte w suplementach, alkalizujące żywność i wodę mogą przywrócić równowagę ciału. Te witaminy, minerały i zioła dostarczają organizmowi nowej energii, witalności i lepszego zdrowia.

Alkaliczne pokarmy i woda muszą być spożywane w celu dostarczenia substancji odżywczych potrzebnych organizmowi do neutralizacji kwasów i toksyn we krwi, limfie, tkankach i komórkach.

Kiedy równowaga pH w organizmie jest „niezrównoważona” organizm próbuje skorygować tę wrażliwą równowagę pH. Proces ten objawia się jako niewygodne objawy, w tym przeziębienia, dymy, alergie, choroby, wirusy i bakterie.

Kiedy poziom pH w naszym ciele jest niezrównoważony, może to wpłynąć na prawie każdy obszar ciała. Na przykład, gdy układ nerwowy jest skutkiem niezrównoważonego odczynu pH, pojawia się on w postaci depresji. Po wykonaniu układu krążenia możemy mieć chorobę serca lub inne problemy związane z sercem, w tym pogrubienie i stwardnienie tętnic, choroba wieńcowa, ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, udar, wysokie ciśnienie krwi i niewydolność serca. Kiedy mięśnie są wykonywane, często odczuwamy zmęczenie i brak energii. Kiedy skóra jest wywoływana przez nieprawidłowy bilans pH starzejemy się szybciej niż normalnie.

Kiedy poziom pH organizmu jest zrównoważony, organizm osiąga idealną wagę i naturalnie koryguje negatywne problemy zdrowotne.

Przejście do bardziej alkalicznej zdrowej diety wymaga zmiany nastawienia do żywności. Ważne jest, aby pamiętać, że małe zmiany mają długą drogę. Dodaj stopniowo więcej zasadowej żywności do swojej diety.

7 sposobów  na wprowadzenie diety alkalicznej:

1) Zmniejszenie spożycia cukru i produktów wytworzonych z cukru, w tym napojów gazowanych, ciast, lodów, galaretek, dżemów i galaretek, sztucznych soków, budyniów, pączków, syropów kukurydzianych, gumy do żucia, napojów słodzonych, ciastek, płatków śniadaniowych, likierów , napoje mieszane.

2) Unikaj przetworzonej żywności i przypraw, w tym keczupu, sosów sałatkowych, marynat, wędlin, owoców w puszkach, pieczywa, smaków, serów, masła orzechowego, gotowych owoców morza, mrożonych warzyw, krakersów, zup w puszce, hot-dogów, kiełbasek, słodzonego jogurtu.

3) Unikaj gotowania i podgrzewania jedzenia i napojów w kuchence mikrofalowej.

4) Unikaj nabiałów, mięs, smażonych potraw i fast foodów.

5) Zwiększ spożycie surowych warzyw i surowych świeżych owoców (bez cukru). Powinieneś włączyć surowe warzywa do każdego posiłku. Jeśli twoje śniadanie jest tak małe, że jesz tylko tosty lub płatki, przestań jeść tosty i weź ze sobą świeże owoce lub soki warzywne. Jeśli twoje obiady zazwyczaj składają się z kanapek, spróbuj zastąpić je surową sałatą lub sokiem warzywnym. Miej dużą sałatkę przed zjedzeniem ciężkiego dania na kolację. W ten sposób z pewnością zjesz całą sałatkę zamiast znaleźć się za pełną, aby ją ukończyć.

6) Ziarno stanowi podstawę zrównoważonej diety i jest ważne w utrzymaniu równowagi zasadowej w organizmie. Ziarna są doskonałym źródłem witamin, minerałów i niezbędnych składników odżywczych, w tym kwasu foliowego, błonnika, węglowodanów, przeciwutleniaczy i fitoestrogenów. Departament Żywności i Nauki i Żywienia na University of MInnesota stwierdził, że spożywanie całych ziaren zmniejsza ryzyko chorób przewlekłych, w tym raka i chorób sercowo-naczyniowych. Jedząc zboża, można jeść mniej, ale czuć pełnię. Ziarna powinny stanowić około 20% twojej diety.

7) Nie zapomnij nawodnić organizmu. Pij  dobrej jakości wodę każdego dnia. Dodaj do niej  minerały, aby podnieść jej jakość .Możesz to zrobić dodając do niej sól himalajską lub kłodawską.

Jeśli zastosujesz się do tych  7 sposobów  na wprowadzenie diety alkalicznej pozwoli ci to stworzyć odpowiednią równowagę zasadową w twoim ciele.

Stworzenie prawidłowej równowagi alkalicznej w organizmie zapewni lepszą jakość życia. Zaczniesz dostrzegać natychmiastową poprawę zdrowia. Twoja energia wzrośnie, twoja koncentracja będzie silniejsza. Zbudujesz siłę, wytrzymałość i odporność na choroby. Całe twoje ciało będzie działało bardziej wydajnie, tak jak powinno to być zrobione.

  

[optin-cat id=239336]

#dietaalkaliczna,#alkalicznamasaciała,#równowagaalkaliczna, #żywnośćalkaliczna, #równowagapH, #kwaśnyorganizm, #kwaśnepokarmy, #kwaśnyodczynzasadowy, #równowagakwasowo-zasadowa,

Aloha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *