5 Fantastycznych Trików do Osiągnięcia Prostych i Zwariowanych Postanowień

5 fantastycznych trików do osiągnięcia prostych i zwariowanych postanowień

 

Styczeń jest miesiącem w którym, około 40% wszystkich ludzi próbuje wprowadzić/ zmienić coś w swoim  stylu  życia. Ja proponuje minimalne zmiany a częściej, wtedy efekt będzie inspiracją do kolejnych działań.

 

Proste i zwariowane postanowienia zazwyczaj należą do następujących kategorii:

 • Utrata masy ciała
 • Finanse
 • Kariera
 • Rozwój osobisty
 • Zdrowie i dieta
 • Fitness
 • Radzenia sobie ze stresem
 • Skoncentrowanie się na relacjach osobistych

Jeżeli szybko przemieścimy się w czasie o  kolejne 6 miesięcy zobaczymy, że 60% osób wyznaczających sobie wyzwania całkowicie zapomni o nich.

 

Ty możesz zrobić to inaczej , by uniknąć wielu potknięć . Czytaj  dalej a przedstawię Ci: 

5 fantastycznych trików do osiągnięcia prostych i zwariowanych postanowień:

 1. Określ swoją motywację

Istnieją 2 rodzaje motywacji:

 • Wewnętrzna – oznacza to, że Twoja motywacja pochodzi z wnętrza. Na przykład wolisz jogging, chodzenie na siłownię lub zakupy samemu, ponieważ lubisz to, oraz efekt samopoczucia wywołany tym działaniem.
 • Zewnętrzna – jesteś popychany do przodu przez działania poza twoim osobistym zasięgiem. Innymi słowy, wolisz pracować z przyjaciółmi i robić to ciężej, gdy istnieje system nagród.

Gdy już się zorientujesz, jaki jest Twój rodzaj motywacji, wszystko, co musisz zrobić, to postawić się w sytuacjach, które sprawią, że będziesz bardziej podekscytowany, aby osiągnąć jeszcze więcej.

 

 1. Działania doprowadza do wyników

Zdecydowanie mówieniu  o celu na Nowy Rok zawsze łatwiej przychodzi łatwiej  niż jego realizacja. Jednak  dobór  właściwych  kroków, które podejmujesz, aby osiągnąć  cel, stanowi o jego  trudności . Jeśli chcesz trzymać się swoich postanowień, dobrze jest podzielić każdy krok na mniejsze cele, wtedy jest to  możliwe i łatwiejsze w zarządzaniu.

Co więcej, za każdym razem, gdy  zdobędziesz wyznaczoną część tortu, nagradzaj siebie i bądź dumny z tego, co osiągnąłeś. Pozytywna energia  jest kluczowa, aby pomóc Ci okiełznać całe przedsięwzięcie, gdy dążysz  do niego i potrzebujesz  na bieżąco dyscyplinować  swoje działania i być obowiązkowym.

Jednym ze sposobów na utrzymanie wszystkiego pod kontrolą jest sprawdzenie, czy Twoje działania są

SMART:

 

 • Proste i konkretne . Posiadanie określonego wyniku końcowego uniemożliwia wymówki.
 • Mierzalne. Ocena twoich postępów zwiększy twoją motywację.
 • Ambitne i osiągalne. Możesz ustawić codzienne cele jako element do większych celów.
 • Realne i istotne. W przeciwnym razie, jeśli nie jest to istotne, po co zawracać sobie głowę?
 • Terminowe czyli ograniczony czasowo. Cele muszą mieć zdefiniowaną datę zakończenia.
 1. Bądź uczciwy wobec siebie

Im bardziej realistyczne są twoje postanowienia, tym bardziej prawdopodobne, że je osiągniesz. Jeśli twoim celem na Nowy Rok jest większa aktywność, to zacznij od małej. Zamiast planowania 5-dniowego treningu, idź 20 minut dziennie, a następnie stopniowo to zwiększaj.

Przekonasz się, że tak jak w przypadku wszystkich celów, gdy tylko zaczniesz widzieć efekt, tego  co osiągnąłeś, będziesz zmuszony do robienia jeszcze więcej. Ważne jest jednak, aby trzymać się z dala od podejścia „wszystko albo nic”. Robienie czegoś, nawet jeśli jest to niewielka część tego, co pierwotnie planowałeś, jest o wiele lepsze i bardziej produktywne niż robienie niczego.

Co więcej, równie ważne jest to, aby nie mieć zbyt wielu naraz zadań. Zrób listę, nadaj im priorytet i idź dalej. Gdy poczujesz, że pierwsza jest  zaliczone, idź do drugiego  i tak po nitce do kłębka . Skupianie się na jednym zadaniu na raz ukierunkuje twoją energię i wysiłek, pomagając ci szybciej osiągnąć cel.

 

 1. Przemyśl wszystko

Posiadanie pozytywnego nastawienia jest kluczem do osiągnięcia swoich celów,  bądźmy szczerzy; każdy plan jest nieudany, jeśli jesteś zbyt ostrożny. Bądź sprytny i przewiduj  przeszkody, aby po ich pojawieniu się być przygotowanym na ich rozwiązanie.

Na przykład, jeśli nudzisz się podczas ćwiczeń, wybierz optymalną muzykę treningową, która sprawi, że się ożywisz. Lub możesz ćwiczyć w domu i nadrobić swoje ulubione programy telewizyjne. Jeśli twoja metoda motywowania jest zewnętrzna, idź na siłownię z przyjacielem. Chodzi o to, by okiełznać to  w zarodku, zanim stanie się silniejsze niż twoja siła woli, abyś mógł przezwyciężyć przeszkody między tobą a twoim celem.

 

 1. Bądź odpowiedzialny za swoje działania

Odpowiedzialność oznacza, że ​​koncentrujesz się w 100%  na  swoim wyborze. Może się to wydawać łatwe w pracy, gdy masz termin, a szef kontroluje ich realizację. Może nie wydawać się to łatwe, gdy jesteś sam w domu i zapominasz o gotowaniu zdrowego posiłku, a zamiast tego zamawiasz je na wynos.

 

Możesz poprosić o pomoc znajomego lub dołączyć do grupy wsparcia, w której wiesz, że podjąłeś pewne zobowiązanie wobec kogoś i po prostu wysyłasz zdjęcie z domowego posiłku w mediach społecznościowych lub zawieś kalendarz na ścianie z notatkami postępu, dzięki czemu będziesz  miał kontrolę nad tym, jak daleko dotarłeś i co jeszcze jest przed tobą.

 

Utrzymanie swoich wyzwań może na początku wydawać się przerażające. Jednak te 5 fantastycznych trików do osiągacie prostych i zwariowanych postanowień pozwoli zrobić Ci wszystko , na co się zdecydujesz i zaplanujesz.Co więcej, gdy wykonasz swoją pierwszą misję, okaże się, że jest nie tylko bardzo korzystna, ale także łatwe oraz zabawne! Sprawdź koniecznie czy to działa i podziel się swoim doświadczeniem. 😇

 

Odkryj Metodę pomnażania

Naciśnij na okładkę, by móc zgłębić wiedzę

Grzegorz z grzegorzjaszewski.eu Odkryj Metodę pomnażania: #milosci, #radosci,#szczescia, #zdrowia,#prosperiti, #flowRPRwdziecznosc 🔔🗝️

Naciśnij na napis, by móc odkryć Metodę

Odkryj-Metodę-pomnażania-milosci-radosciszczescia-zdrowiaprosperiti-flowRPRwdziecznosc-Manifestuj-Wdzięczność-Ambasador-Krainy-Wdzięczności