46,779 Internautów Już Wie Jak Skutecznie Zrealizować Postanowienia Noworoczne. A Ty?

46,779 Internautów Już Wie Jak Skutecznie Zrealizować Postanowienia Noworoczne. A Ty?

Ostatnie tygodnie tego roku pokazują ,że tuż za rogiem stoi w kolejce Nowy Rok,  wiele osób myśli o świetnym jedzeniu, spotkaniach rodzinnych i nowych początkach. Dlatego tak wiele osób podejmuje Noworoczne Postanowienia.Czy  to nowy początek, czy to nowa prawda?

Niestety szczerze, dla większości ludzi postanowienie, a dodając pozostaje wyzwaniem, zwykle mija ono po kilku tygodniach. W rzeczywistości 41% populacji podejmuje postanowienia noworoczne, ale tylko 9,2% osiąga te rezultaty  do końca roku.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli zrozumiesz, dlaczego ludziom trudno jest zrealizować  te postanowienia, będziesz wiedział(-a), co działa i co może nie za działać u Ciebie .

 

Dlaczego tak trudno jest zrealizować i wytrwać w noworocznym  postanowieniu, wyzwaniu?

 • Efekt nieciągłości.

Według badań profesora psychologii społecznej na Uniwersytecie w Bath, Bas Verplanken, „nawyki można zmieniać, gdy zmienia się czynniki wokół przyzwyczajenia”, takie jak lokalizacja lub kontekst. Nazywają to „efektem nieciągłości”. Sylwester nie jest faktyczną zmianą okoliczności, co oznacza, że ​​nie jest to wystarczająca motywacja do zmiany jakichkolwiek nawyków.

 • Rozproszenie spowodowane wcześniejszymi nagrodami.

Badania neurobiologów Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa pokazują, że nasze mózgi dostaje dopaminę, widząc rzeczy związane z przeszłymi nagrodami. Innymi słowy, twój mózg jest podłączony do zwracania większej uwagi na rzeczy, które dawały ci przyjemność w przeszłości, mając nadzieję, że znów poczujesz przyjemność. Dlatego trudno jest przestać myśleć o pizzy, próbując jeść warzywa na parze.

 • Niejednoznaczne lub nierealistyczne postanowienia.

Spójrzmy prawdzie w oczy – im łatwiejsze są twoje postanowienia, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz je trzymać przez cały rok. Na przykład, jeśli nienawidzisz biegania, nie rób tego, aby każdego dnia wybierać się na bieg, tylko dlatego, że uważasz, że jest zdrowy.

 

 

10 postanowień noworocznych, które są łatwe do stosowania przez Każdego.

Na szczęście, łatwiejsze do zrealizowania i utrzymania Postanowień Noworocznych jest te 10  Tajników Ludzi Długowiecznych. Jeśli potrzebujesz inspiracji, zerknij na nie, aby rozpocząć zabawę w 2018 z uśmiechem na twarzy.

 1. Pij więcej wody

Picie wystarczającej ilości wody utrzymuje system trawienny i zdrową skórę.

Ile jednak wody należy pić? To zależy od klimatu, w którym mieszkasz, Twojej płci, aktywności fizycznej i innych warunków zdrowotnych. Według Kliniki Mayo, Narodowe Akademie Nauk, Inżynierii i Medycyny sugerują 3,7 litra płynów dziennie dla mężczyzn i 2,7 litra dziennie dla kobiet. Należy jednak pamiętać, że 20% spożycia płynów pochodzi z żywności.

Jeśli nie pamiętasz, aby pić więcej wody, ustaw alarm w  telefonie, aby przypomniał  Ci, abyś co dwie godziny pił wodę. Alternatywnie możesz użyć do tego jednej z wielu aplikacji .

Podczas gdy opcja zdrowotna polega na piciu czystej wody, możesz zwiększyć spożycie płynów poprzez picie herbaty lub dodając do wody np kropelkę olejku eukaliptusowego.

 1. Popraw swoje nawyki żywieniowe

Jest to dość łatwe rozwiązanie, pod warunkiem, że określisz, co oznacza dla ciebie lepsze odżywianie. Aby to zrobić, stwórz  dziennik żywności  i prowadz go  kilka tygodni i zwróć uwagę na wszelkie zapisy  w swoich nawykach żywieniowych. Na przykład możesz zauważyć, że jesz zdrową żywność w ciągu dnia, ale pozwalasz sobie na szaloną kolację lub niweczysz to wszystko  posiłkami  w weekendy.

Dobra, zdrowa dieta jest zróżnicowana i zrównoważona, a najlepszym sposobem osiągnięcia tego jest przygotowywanie  większej ilości posiłków w domu. Zacznij od prostych posiłków, takich jak śniadanie. Zamiast zamawiać je na mieście , przygotuj je w zaciszu swojej kuchni.

Przygotowywanie własnych posiłków daje większą kontrolę nad tym, co jesz i pomaga ci bardziej cieszyć się jedzeniem dając satysfakcję.

3.Poświęć  10 minut dziennie na Trening

Najlepszym sposobem na utrzymanie tego  postanowienia jest znalezienie treningu, który Ci odpowiada. Aktywność fizyczna to nie tylko chodzenie na siłownię. Wiele osób uważa, że ​​aby treningi były skuteczne, trzeba ćwiczyć przez godzinę lub dłużej dziennie. Ułatw sobie to wyzwanie i zacznij od małych kroczków, poświęć 10 minut dziennie, nawet jeśli to tylko spacer wokół twojego domu to już potężny krok do startu ku nowemu i budowanie nowego nawyku  od tego momentu.

Możesz zająć się tańcem, spinningiem, bieganiem, jogą, wspinaniem się po skałach, tańcem na rurze, a nawet spacerem  z psem wokół twojego bloku. Jeśli polubisz trening, będziesz bardziej otwarty  do realizacji go przez cały rok.

Pamiętaj, aby zacząć powoli, zwłaszcza jeśli zaczynasz od zera. W budowaniu swojej siły i wytrzymałości stopniowanie zapobiegnie kontuzjom i sprawi, że doświadczenia będą przyjemniejsze. Wykonywanie zbyt dużej ilości ćwiczeń i zaawansowania ich, wyczerpie Cię i sprawi, że poczujesz się sfrustrowany, co z kole zwiększy prawdopodobieństwo twojej rezygnacji.

Staraj się, aby trening był przyjemnością. Zapisz się do nowej  Grupy , kup ubrania treningowe, które lubisz, lub nawet  poproś przyjaciółkę (-a)  o dołączenie do Twojego Teamu.

 1. Dowiedz się czegoś nowego i podążaj za wiedzą

Zdrowie to nie tylko jedzenie wystarczającej ilości warzyw i trening. Jako istoty ludzkie odczuwamy potrzebę kreatywności i doskonalenia się.

Uczenie się nowej umiejętności sprawia, że ​​mózg jest aktywny  i zdrowy. Co więcej, w dzisiejszych czasach nauka nowych rzeczy jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Znajdz serwisy ,które oferują wiele darmowych i tanich kursów prowadzonych przez profesorów z renomowanych uniwersytetów i najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach.

Nauka języków jest również łatwiejsza dzięki zastosowaniu nowej technologii. Duolingo oferuje bezpłatne kursy językowe, a serwis YouTube oferuje także bezpłatne materiały do ​​nauki języków. Wykorzystaj Nowy Rok jako motywację, aby dać swojemu mózgowi zasłużony trening, ucząc się nowej umiejętności.

5.Popraw relacje ze znajomymi i rodziną

Twoje zdrowie emocjonalne powinno być równie ważne jak twoje zdrowie fizyczne. Tak więc, rok  2018 , uczyń prioryretowym rokiem ,pogłębienia przyjaźni i relacji  osobistych.

Czasami stres codziennego życia powoduje, że zapominamy o znaczeniu osobistych relacji w naszym życiu. Jako istoty społeczne bardzo ważne jest, aby ludzie mieli silne wsparcie w  sieci społecznej, która zapewnia wsparcie i komfort w trudnych sytuacjach.

Badanie z 2010 r. Potwierdza te wyniki. Pomimo możliwych negatywnych skutków niektórych relacji korzyści znacznie przewyższają takie ryzyko. Przegląd literatury w tym samy aspekcie  wykazały mocne i  pozytywne wyniki silnych relacji społecznych na nas samych. Na przykład osoby dorosłe z chorobą wieńcową posiadały  2,4 razy większe ryzyko zgonu na serce, gdyby były izolowane społecznie. Niska jakość relacji społecznych jest również związana z innymi schorzeniami  rakiem, a nawet wolniejszym gojeniem się ran.

 1. Ogranicz kalorie

Utrata wagi jest powszechnym Wyzwaniem Noworocznym  , ale aby to zadziałało, trzeba spełnić kilka prostych powiązanych ze sobą warunków  – jeść zdrową żywność, ćwiczyć, więcej czasu przeznaczyć na sen oraz  zmniejszyć poziom stresu .

Utrata wagi jest tylko skutkiem zużywania większej ilości kalorii niż te, które  konsumujesz. Dlatego możesz bardzo  dokładniej określić swój swój cel i skupić się na nim.

Ponownie wrócę do tego o czym pisałem wcześniej, załóż dziennik żywności lub zainstaluj aplikację w telefonie ,która pomoże Ci  w tej kwestii  zmniejszenia  ilość spożywanych kalorii. Jeśli o to chodzi,

Na szczęście są proste rzeczy, które możesz zrobić,  obniżasz po prostu  spożycie kalorii bez głodówek i wielkich ograniczeń i wyrzeczeń. Zapomnij o słodkich napojach. Słodki, orzeźwiający napój może dobrze smakować z obiadem, ale dodaje kalorii o bardzo niskiej wartości odżywczej. Na przykład 500-ml butelka coli ma prawie 200 kalorii. Zamień ją na 500 ml wody z np.kroplą soku z cytryny.

Zamieniając  składniki.

Uwielbiasz  mleko w swojej kawie? Zamiast tego wybierz mleko o niskiej zawartości tłuszczu, a nawet idz dalej wyeliminuj mleko, wybierz zdrowsze potrawy, takie jak sałatka zamiast frytek, po to aby uzyskać więcej składników odżywczych przy mniejszej ilości kalorii.

Użyj mniejszych talerzy.

Badanie z 2013 r. (Wielkość porcji: normy spożycia indukowane wielkością talerza oraz rozwiązania korzystne dla zmniejszenia ilości przyjmowanych pokarmów i odpadów, Wansink B, i wsp.) Potwierdza znaczenie aspektu wizualnego żywności oraz wielkość płytek „. zapewnia wizualną kotwicę o odpowiednim poziomie wypełnienia, która z kolei służy jako norma konsumpcji. „W związku z tym używanie mniejszych talerzy może pomóc w odczuwaniu pełności dzięki mniejszym porcjom i zmniejszeniu marnowania żywności.

 1. Jedz mniej cukru

Prawdopodobnie wiesz, że cukier jest dla ciebie zły. Wpływa na twoje zęby i naraża na ryzyko otyłości i inne problemy zdrowotne,takie  jak , cukrzyca typu II i choroby serca a nawet raka.

Jednakże, gdy lekarze mówią o zmniejszeniu zawartości cukru, najczęściej odnoszą się do złych cukrów, a nie do cukrów występujących naturalnie w żywności, takiej  jak owoce (mówimy tu o fruktozie) i produktach mlecznych (laktozie). Dodane cukry to te, które wkładasz do żywności lub napojów, aby poprawić ich smak, takie jak biały i brązowy cukier, miód i syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy.

Ale ile cukru należy jeść, aby zachować zdrowie?

W oświadczeniu z 2009 r. American Heart Association zaleca się następujące dzienne limity spożycia cukru:

 • Dla mężczyzn: 150 kalorii z cukru (9 łyżeczek lub 36 gramów)
 • Dla kobiet: 100 kalorii z cukru (6 łyżeczek lub 25 gramów)

Teraz, kiedy już wiesz, ile cukru powinno się spożywać, spójrzmy na kilka pomysłów na zachowanie tych liczb w zdrowych granicach.Z mojej strony dodam,że eliminowałem cukier ze swojej diety całkowicie.

Znajdź w prosty sposób  ukrywane cukry.

Wiele przetworzonych produktów spożywczych ma cukier, nawet jeśli nie wyglądać ich. Na przykład, do większość komercyjnych sosów pomidorowych dodaje się  cukry, aby ustabilizować raczej kwaśny smak pomidora. Czytaj etykiety i znajduj informacje na temat zawartości cukrów.

Wybieraj zdrowsze przekąski.

Babeczki i ciasteczka są pyszne, ale można zamienić ja na słodycze z naturalnie występującymi cukrami z owoców. Ich wysoka zawartość włókien pomaga czuć się szybciej nasyconym.

 1. Jedz z uwagą

W dobie wielozadaniowości, potężnej aktywności  i nieustannych  godzin ,,szczytu’’ trudno jest usiąść, aby po prostu spokojnie zjeść. Wyłączenie się od sprawdzania  poczty e-mail, oglądania programu telewizyjnego lub prowadzenia pojazdu staje się wręcz nie możliwe. Jednak wysiłek  skupiania się wyłącznie na jedzeniu daje potężne doznania bo pozwala cieszyć się nim bardziej i jeść go z umiarem.

Badanie pilotażowe z 2010 r. Sugeruje, że używanie uważności podczas jedzenia pomaga schudnąć, pomagając kontrolować się przed objadanie  i emocjonalnym  jedzeniem.

Kiedy jesz w rozproszeniu, jedząc  również szybko i  spożywając  mniej zdrowych pokarmów, takich jak przekąski czy fast foody pózniej otrzymujesz bodzće informacyjne od mózgu mylnie przekazywane.

Możesz ograniczyć niezdrowe nawyki żywieniowe, zwracając większą uwagę na posiłki, na przykład:

 • Jedz powoli i super ,gdy są to posiłki z Rodziną. Jedz żywność z dala od ekranu komputera czy telewizora, najlepiej siedząc w cichym ,spokojnym miejscu.
 • Zwróć uwagę na przychodzące uczucie pełności podczas jedzenia. Przestań jeść, kiedy poczujesz się pełna. Nie musisz jeść całej zawartości przygotowanej na talerzu.
 • Naucz się odróżniać głód od pragnienia. Czasami możesz czuć chęć do podjadania, musisz wtedy sprecyzować czy jesteś naprawdę głodny. Jeśli po obiedzie masz chęć  na przekąskę, najpierw wypij pełną szklankę wody. Zaczekaj około 20 minut i zadaj sobie pytanie, czy nadal jesteś głodny.
 • Zaangażuj wszystkie zmysły. Zwróć uwagę na wygląd jedzenia, jego teksturę, zapach i smak.
 1. Ogranicz czas poświęcony medią społecznościowym

Naukowcy dopiero zaczynają rozumieć efekty mediów społecznościowych z długotrwałym używaniem, a dotychczasowe wyniki nie są optymistyczne – dla niektórych użytkowników problematyczne korzystanie z mediów społecznościowych działa podobnie jak uzależnienie od narkotyków w mózgu, co negatywnie wpływa na wydajność w szkole i pracy oraz na rzeczywistych relacjach osobistych.

Ale dla wielu osób odcięcie kabla od mediów społecznościowych jest po prostu niemożliwe. Od utrzymania kontaktu z przyjaciółmi i rodziną po networking biznesowy, media społecznościowe to narzędzie, którego wielu ludzi nie może obejść się w swoim życu osobistym i zawodowym.

Jak to zmienić ?

 1. Nakładaj limit na czas spędzany w mediach społecznościowych. Korzystaj z rozszerzeń przeglądarki, takich jak StayFocusd i aplikacje, aby ograniczyć czas spędzany na ścianie Facebooka.
 2. Pozbądź się niektórych kont. Jeśli masz zbyt dużo kont, zatrzymaj tylko jedo lub dwa.
 3. Daj sobie dzień wolny od mediów społecznościowych. Wybierz jeden dzień tygodnia, aby z mediów społecznościowych nie korzystać.

Zacznij Nowy Rok spędzając więcej czasu na łonie natury, pielęgnuj swoje osobiste relacje ze znajomymi i rodziną oraz zaangażuj się  w  więcej zajęć, które polepszą  twoje samopoczucie.

 1. Regularnie wyznaczaj spotkania z lekarzem

Dla niektórych osób wizyta u lekarza jest kłopotliwa. Budzi wątpiwości, że coś może być nie tak, o czym wielu ludzi woli nie myśleć. Ponadto, osoby zdrowe znajdują mniej powodów, aby odwiedzić swojego lekarza.

Jednak według artykułu zamieszczonego na łamach Harvard Health Publishing z 2015 r. Nadal istnieją powody, by planować coroczne wizyty kontrolne u lekarza, niezależnie od tego, jak zdrowi  jesteśmy wg swojej oceny. Nie trzeba dodawać, że roczna kontrola może pomóc lekarzowi w wykryciu wszelkich niedociągnięć  zdrowotnych, zanim staną się problemem. Wczesne wykrycie raka lub chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca typu 2, może znacznie zwiększyć szanse na eliminowanie ich lub  opanowanie możliwych  chorób.

I tu isotnym staje się  bieżąca wizyta  u lekarza pierwszego kontaktu ,może ona pomóc mu lepiej poznać potrzeby i zapewnia bardziej zindywidualizowaną opiekę.

Końcowe przemyślenia

Jest tyle rzeczy, które możesz zrobić dla swojego zdrowia i dla siebie. Na szczęście możesz w łatwy i zdrowy sposób rozpocząć  Nowy Rok, aby poprawić samopoczucie swoje i innych  w 2018 roku.Poznaj lepiej Siebie i skoncentruj się na tym co sugeruje Ci twoje ciało i umysł.To Ty jesteś najlepszym lekarzem samego Siebie , który zasięga konsultacji u specjalistów .Oni mogą Ci pomóc ,ale bez twojego zaangażowania nie zrobią nic. Prosty krok do odczucia sygnałów płynących z Twojego Ciała to pokochać je ,a dzięki sile twojej miłości wszystko stanie się łatwe , bo skruszy lód i granice , którymi sam się otoczyłeś. Wspaniałych doznań w odnajdowaniu Siebie i trwaniu na nieustannej drodze do doskonałości.

Ps.: Znajdź proszę znaczenie słowa ,,Aloha” i napisz do mnie co ono dla Ciebie znaczy na adres email: kontakt@grzegorzjaszewski.eu  przygotowałem dla Ciebie coś Ekstra.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *