Jak zapobiec Virusą komputerowym ,które sieją zgrozę i spustoszenie ?

Jak zapobiec Virusą komputerowym ,które sieją zgrozę i  spustoszenie ?

Udostępniłem dzięki uprzejmości >>>Wikipedii i  Licencji >>> CC

Codziennie zastanawiamy się  jak zapobiec Virusą komputerowym ,które sieją zgrozę i  spustoszenie  , tworzone są one po to aby nas zdenerwować i zmusić do wydawania pieniędzy na nasze  systemy komputerowe. Poniżej podałem dziesięć wirusów  dla przykładu ze względu na ich różnorodność w zależności na uszkodzenia  i potencjalną siłę rażenia.Nowe Virusu są tworzone codziennie.Ta lista nie jest bynajmniej pierwsza ani ostateczna.Najlepszą praktyką , jaką możesz zastosować , to zachować czujność , swoje oprogramowanie antyvirusowe aktualizować i pozostać świadomym obecnych zagrożeń ze strony wirusów komputerowych.

Dziesięć wirusów  dla przykładu ze względu na ich różnorodność:

Virus: Trojan.Lodear

Koń trojański, który próbuje pobrać się ze zdalnych plików.Będzie próbował wstrzyknąć plik.dll do EXPLORER.EXE powodując niestabilność systemu.

Virus: W32.Beagle.CO@mm

Robaka mass-mailing, który obniża poziom zabezpieczeń. Może usuwać klucze związane z bezpieczeństwem sub rejestru i może zablokować dostęp do stron internetowych związanych z bezpieczeństwem.

Virus: Backdoor.Zagaban

Koń trojański, który pozwala na zainfekowanym komputerze do wykorzystania jako ukryty pełnomocnika , mogący obniżyć wydajność sieci.

Virus: W32 / Netsky-P

Mass-mailing robak, który rozprzestrzenia się poprzez e-mail na adresy  i jest produkowany z plików na dyskach lokalnych.

Virus: W32 / Mytob-GH

Robaka mass-mailing i IRC backdoor dla platformy Windows. Wiadomości wysłane przez tego robaka będzie  skierowana do  wybranego losowo z listy urzytkownika , w tym mogąca posiadać  tytuł taki jak: Zawiadomienie o ograniczeniu konta, zawieszenie konta e-mail, środki bezpieczeństwa, pracownicy pomocy technicznej, ważna informacja.

Virus: W32 / Mytob-EX

Robaka mass-mailing i backdoor IRC trojan podobny charakter do W32-Mytob-GH. W32 / Mytob-EX działa nieprzerwanie w tle, dostarczając backdoor serwer, który pozwala intruzowi na zdalne uzyskanie dostępu i kontroli nad komputerem za pośrednictwem kanałów IRC. Wirus rozprzestrzenia się poprzez wysłanie wiadomości e-mail załączników.

Virus: W32 / Mytob-AS, Mytob-BE, Mytob-C i Mytob-ER

Ta rodzina odmian robaków posiada podobne cechy w odniesieniu do tego, co mogą zrobić. Są robaki mass-mailing z funkcjonalność backdoora, który może być sterowany przez Internet Relay Chat (IRC). Dodatkowo, mogą rozprzestrzeniać się za pośrednictwem poczty e-mail i przez różnych luk w zabezpieczeniach systemów operacyjnych, takich jak LSASS (MS04-011).

Virus: Zafi-D

Robak korespondencji masowej i robak kopiuje się do folderu systemowego Windows z nazwą pliku Norton Update.exe peer-to-peer. Następnie może stworzyć kilka plików w folderze systemowym Windows z nazwami plików składających się z 8 znaków i przypadkowych rozszerzenie DLL. W32 / Zafi-D kopiuje się do folderów z nazwami zawierającymi udostępnianie, przesyłanie lub muzykę jak ICQ 2005a nowy! .exe Lub winamp 5.7 nowy! .exe. W32 / Zafi-D będzie również wyświetlać fałszywy komunikat o błędzie z okna z podpisem: „! Błąd w spakowanym pliku” „CRC 04F6Bh” i tekstu.

Virus: W32 / Netsky-D

Robaka mass-mailing z funkcjonalnością backdoor IRC, które mogą zainfekować komputery podatne na LSASS (MS04-011).

Virus: W32 / Zafi-B

Peer-to-peer (P2P) i e-mail robak kopiuje się, że w folderze systemowym Windows jako losowo nazwie pliku EXE. Robak ten będzie testował możliwość  połączenia z internetem, próbując połączyć się www.google.com  lub www.microsoft.com. Dwujęzyczny, Robak z dołączonym tekstem politycznym , który potrafi zaskoczyć treścią

„Żądamy, aby rząd pomieścił bezdomnych, zaostrzył kodeks karny i głosował  na karę śmierci, aby obniżyć rosnącą przestępczością.”

Po krótkiej charakterystyce i zapoznaniu się z tematem ,możemy zadać sobie pytanie : co zrobić by na bieżąco przeciwdziałać zakażeniu virusami ?

Najprostsze metody są najbardziej skuteczne i oto podstawowe sposoby , które pozwolą zminimalizować zagrożenia panujące w sieci:

1.Dobór odpowiedniego systemu operacyjnego:

2.Dobór  odpowiedniego oprogramowanie antywivirusowe.

3.Częste skanowanie komputera i na bieżąco eliminowanie virusów i jego odmian 2 programami :

a) Ccleaner 

b)Malwarebytes  

 

  Moim zdanie to Ty musisz podjąć ostateczny wybór , ja podałem Ci kilka rozwiązań , które według mnie warto przestudiować myśląc o tym jak zapobiec Virusą komputerowym ,które sieją zgrozę i  spustoszenie ?

#antivirus ,#mannequinchallenge, #avast ,#programmer, #developer, #computer ,#windows ,#microsoft ,#tech ,#cybersecurity ,#computersecurity ,#estethica, #beauty, #sahabatkatanya, #ويندوز, #matrix, #agentsmith, #витаминки, #granat, #instaloja, #informatica, #formatacao, #download ,#wifi, #tecnologia ,#pinhal, #grzegorzjaszewski, #instalojas ,#vendas,#top

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *