5 sposobów na postrzeganie ADHD

Wraz z rosnącą liczbą młodzieży cierpiącej na ADHD, zespołami stresowymi, bezrobociem, depresją, zażywaniem narkotyków, przestępczością i wyższymi wskaźnikami samobójstw wśród młodzieży niż kiedykolwiek wcześniej, dzisiejsi rodzice i nauczyciele coraz trudniej odnajdują się w swoich rolach.

Według znanego specjalisty ds. Relacji rodzinnych, Marguerite Clancy, nie ma 100 % skutecznych rozwiązań dla problemów takich jak ADHD ( trudno działać na coś zewnętrznie co zostało zainkubowane wewnątrz), ale jest kilka kroków po zastosowaniu których znacznie łatwiej borykać możemy się z tym potężnym wyzwaniem.

Dlatego spójrz z takiej strony na wyzwanie:

1) Stosuj zasadę 3 R i wygospodaruj więcej czasu na zabawę i śmiech.

2) Przygotuj worek treningowy lub pozwól dziecku uprawiać sport i rozwijaj w nim taką możliwość.

3) Stosuj dyscypliną oferując nagrody tam, gdzie powinny mieć zastosowanie.

4) Używaj pozytywnego języka, stosuj krótkie i czytelne wskazówki, zachowując przy tym spokój.

5) Bądź konsekwentny w obopólnych działaniach oraz cierpliwy i skrupulatny.

5 sposobów na postrzeganie ADHD zmienia nasz sposób doświadczania.

„Istnieje wiele opcji dostępnych dla rodziców i opiekunów. Ważne jest, aby okazywać miłość i szacunek oraz dawać przykład „- mówi Marguerite. „Dostępnych jest również wiele form terapii, które nie wymagają leczenia„.

Na przykład zaleca terapię Sandplay, która jest dobrze ugruntowaną techniką zwiększania wzrostu emocjonalnego poprzez zabawę. Sugeruje ona, by rodzice zachęcali swoje dziecko do używania zabawek do przedstawiania rzeczy, które im przeszkadzają. Lalki, figurki, samochody, piłki, a nawet bloki mogą być używane do reprezentowania ludzi, przedmiotów i codziennych sytuacji, które mogą być bardzo trudne dla dziecka.

„Byłbyś zaskoczony, jakie problemy doświadcza twoje dziecko – wiele z nich byłoby rzeczami, o których nigdy byś nawet nie śnił” – mówi Marguerite. „Uznając znaczenie wyobrażonej gry, dajesz swojemu dziecku sposób na wyrażenie siebie za pomocą języka, którym włada.”

Według Marguerite rodzice powinni rozmawiać o tych problemach z dzieckiem. Jeśli nadal będą one występowały warto wypróbować zasadę worka treningowego lub innego rodzaju sportu. „Dzięki łatwiejszemu sposobowi komunikowania się i wyjścia z frustracji dziecka łatwiej jest znaleźć sposób na poprawę zaistniałych sytuacji.”

Artykuł proszę traktować jako nasionko ,które rzucam między nas wszystkich by pokazać zjawisko, które występuje. Bardzo proszę swoje doświadczenia zamieszczać w komentarzach .Będzie to siłą napędową do kolejnych publikacji.

Program_dla_dziecka_z_ADHD-A_Stelma

Moim zdaniem by zrozumieć nasze Pociechy warto krok po kroku spróbować osiągnąć harmonię samego siebie, wtedy wiele pozytywnego dzieje się wokół nas. Ja moje doświadczenia ubrałem tak:

Praktyka-Harmonii-Samego-Siebie-Ambasador-Krainy-Wdziecznosci-Grzegorz-Jaszewski

Grzegorz z grzegorzjaszewski.eu Odkryj Metodę pomnażania: #milosci, #radosci,#szczescia, #zdrowia,#prosperiti, #flowRPRwdziecznosc 🔔🗝️
Odkryj Metode pomnazania: #milosci,#wdziecznosci, #radosci, #szczescia, #zdrowia,#prosperiti,

Naciśnij na napis, by móc odkryć Metodę

Odkryj-Metodę-pomnażania-milosci-radosciszczescia-zdrowiaprosperiti-flowRPRwdziecznosc-Manifestuj-Wdzięczność-Ambasador-Krainy-Wdzięczności#radzeniesobiezADHD, #ADHD,#bezrobocie,#depresja,#narkotyki,#samobojstwo,#przestepczosc,

#stress ,#utredning, #10x, #workinghard, #success ,#inspiration, #motivation, #money, #entrepreneur, #family ,#ethical, #charity, #etykiety, #psychiatry, #addiction ,#add, #manic, #bipolar, #depressed,

DOŁĄCZ DO NASZEGO GRONA WTAJEMNICZONYCH
Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do GetResponse ( więcej informacji )
Dołącz do Kręgu Wtajemniczonych osób, którzy skorzystali z naszego Wyzwania i dowiedz się, Jak w 5 Prostych Krokach Pielęgnować Wdzięczność.
Nienawidzimy spamu. Twój adres e-mail nie zostanie sprzedany ani udostępniony nikomu innemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Chinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.