5 sposobów na postrzeganie ADHD

Wraz z rosnącą liczbą młodzieży cierpiącej na ADHD, zespołami stresowymi, bezrobociem, depresją, zażywaniem narkotyków, przestępczością i wyższymi wskaźnikami samobójstw wśród młodzieży niż kiedykolwiek wcześniej, dzisiejsi rodzice i nauczyciele coraz trudniej odnajdują się w  swoich  rolach.

Według znanego specjalisty ds. Relacji rodzinnych, Marguerite Clancy, nie ma 100 % skutecznych rozwiązań dla problemów takich jak ADHD ( trudno działać na coś zewnętrznie co zostało zainkubowane wewnątrz), ale jest kilka kroków po zastosowaniu których znacznie łatwiej borykać możemy się z tym potężnym wyzwaniem.

 

Dlatego spójrz z takiej strony na wyzwanie:

1) Stosuj zasadę 3 R i wygospodaruj  więcej  czasu na zabawę  i śmiech.

2) Przygotuj worek treningowy lub pozwól dziecku uprawiać sport i rozwijaj w nim taką możliwość.

3) Stosuj dyscypliną  oferując nagrody  tam, gdzie powinny mieć  zastosowanie.

4) Używaj pozytywnego języka, stosuj  krótkie i czytelne wskazówki, zachowując przy tym  spokój.

5) Bądź konsekwentny w obopólnych działaniach oraz cierpliwy i skrupulatny.

5 sposobów na postrzeganie ADHD zmienia nasz sposób doświadczania.

„Istnieje wiele opcji dostępnych dla rodziców i opiekunów. Ważne jest, aby okazywać miłość i szacunek oraz dawać przykład „- mówi Marguerite. „Dostępnych jest również wiele form terapii, które nie wymagają leczenia„.

Na przykład zaleca terapię Sandplay, która jest dobrze ugruntowaną techniką zwiększania wzrostu emocjonalnego poprzez zabawę. Sugeruje ona, by rodzice zachęcali swoje dziecko do używania zabawek do przedstawiania rzeczy, które im przeszkadzają. Lalki, figurki, samochody, piłki, a nawet bloki mogą być używane do reprezentowania ludzi, przedmiotów i codziennych sytuacji, które mogą być bardzo trudne dla dziecka.

„Byłbyś zaskoczony, jakie problemy doświadcza twoje dziecko – wiele z nich byłoby rzeczami, o których nigdy byś nawet nie śnił” – mówi Marguerite. „Uznając znaczenie wyobrażonej gry, dajesz swojemu dziecku sposób na wyrażenie siebie za pomocą języka, którym włada.”

Według Marguerite rodzice powinni  rozmawiać o tych problemach z dzieckiem. Jeśli nadal będą one występowały  warto wypróbować zasadę  worka treningowego  lub innego rodzaju  sportu. „Dzięki łatwiejszemu sposobowi komunikowania się i wyjścia z frustracji dziecka łatwiej jest znaleźć sposób na poprawę zaistniałych  sytuacji.”

Artykuł  proszę traktować  jako  nasionko ,które rzucam między nas wszystkich by pokazać zjawisko, które występuje. Bardzo proszę  swoje doświadczenia zamieszczać w komentarzach .Będzie to siłą napędową do kolejnych publikacji.

Program_dla_dziecka_z_ADHD-A_Stelma

Moim zdaniem by zrozumieć nasze Pociechy warto krok po kroku spróbować osiągnąć harmonię samego siebie, wtedy wiele pozytywnego dzieje się wokół nas. Ja moje doświadczenia ubrałem tak: 

Praktyka-Harmonii-Samego-Siebie-Ambasador-Krainy-Wdziecznosci-Grzegorz-Jaszewski

Grzegorz z grzegorzjaszewski.eu Odkryj Metodę pomnażania: #milosci, #radosci,#szczescia, #zdrowia,#prosperiti, #flowRPRwdziecznosc 🔔🗝️
Odkryj Metode pomnazania: #milosci,#wdziecznosci, #radosci, #szczescia, #zdrowia,#prosperiti,

Naciśnij na napis, by móc odkryć Metodę

Odkryj-Metodę-pomnażania-milosci-radosciszczescia-zdrowiaprosperiti-flowRPRwdziecznosc-Manifestuj-Wdzięczność-Ambasador-Krainy-Wdzięczności#radzeniesobiezADHD, #ADHD,#bezrobocie,#depresja,#narkotyki,#samobojstwo,#przestepczosc,

#stress ,#utredning, #10x, #workinghard, #success ,#inspiration, #motivation, #money, #entrepreneur, #family ,#ethical, #charity, #etykiety, #psychiatry, #addiction ,#add, #manic, #bipolar, #depressed,

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *