Motywacja = sukces?

Motywacja = sukces? – Jim Ryun powiedział “Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać”. To dlatego tak niewielu dochodzi do upragnionego celu.

Czym jest dla Ciebie sukces?

Zamiast mierzyć się ogólnie przyjętą miarą, zdecyduj co dla Ciebie oznacza SUKCES. Przyjrzyj się swoim przekonaniom i wartościom. Dla niektórych sukces będzie mierzony wielkością majątku, dla innych trwałością relacji rodzinnych, a dla jeszcze innych będzie to uzyskany tytuł naukowy, rozpoznawalność, pozycja społeczna, milionowa liczba subskrybentów na YouTube, otrzymanie odznaczenia państwowego czy Nagrody Nobla. Mogłabym długo wymieniać. Bez względu na to, przy jakiej definicji sukcesu świecą Ci się oczy, warto, abyś dokładnie ją poznał i zdecydował, co dla Ciebie oznacza sukces.

Dlaczego to takie ważne?

Definiowanie swojego własnego sukcesu, spójnego z wartościami i przekonaniami jest kluczowe dla jego osiągnięcia. Na sali szkoleniowej często spotykam osoby, które dzielą się ze mną swoimi niepowodzeniami w osiąganiu celów. “Wciąż nie potrafię zarobić więcej niż …” , “Nie mam motywacji do tego, aby schudnąć, już tyle razy zaczynałam i wciąż wracam do punktu wyjścia”.

Gdy przyjrzymy się bliżej temu, co mówią, okazuje się, że; w pierwszym przypadku, pieniądze tak naprawdę nie są dla tej osoby ważne lub nosi ona w sobie przekonanie, że ludzie zamożni, to ludzie nieszczęśliwi lub nieuczciwi. Jak przy takich przekonaniach ma budować swój majątek? Sama dla siebie ostatecznie będzie największym hamulcem.

W drugim przypadku, gdy zdrowie nie stanowi dla Ciebie wartości, ciężko będzie wytrwać w postanowieniu, aby zacząć odżywiać się racjonalnie i w większości przypadków uzależnienie od cukru wygra.”

 

Sourced through Scoop.it from: www.poradnikbiznesu.info

DOŁĄCZ DO NASZEGO GRONA WTAJEMNICZONYCH
Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do GetResponse ( więcej informacji )
Dołącz do Kręgu Wtajemniczonych osób, którzy skorzystali z naszego Wyzwania i dowiedz się, Jak w 5 Prostych Krokach Pielęgnować Wdzięczność.
Nienawidzimy spamu. Twój adres e-mail nie zostanie sprzedany ani udostępniony nikomu innemu.

Avatar

O

Hej ,Mam na imię Grzegorz i dzielę się na tym blogu swoim życiem. Będzie mi niezmiernie miło jak choćby w najmniejszym stopniu zainspiruje Cię do zmiany, zmiany na lepsze. Zajmuje się tworzeniem treści i obrazu zsynchronizowanej z dźwiękiem w celu tworzenia wideo.Moje przesłanie to zainspirowanie Cię do obudzenia w tobie tworzenia łatwych wideo za pomocą prostych narzędzi i metod np z zastosowaniem możliwości you tube. Uczę się, od najlepszych Mówców i Animatorów na świecie i wyciągam od nich jak najwięcej wiedzy , po to , aby móc przekazać ją tobie dzięki czemu również i Ty będziesz mógł wykorzystać potencjał wideo. Życzę Ci wielu pozytywnych wrażeń i sukcesów w życiu. Pozdrawiam Grzegorz
Ten wpis został opublikowany w kategorii Scoop.it i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *