Media społecznościowe są zbyt ważne, aby pozostawić je w gestii działu marketingu

Większość firm nie jest gotowych, aby pomagać swoim klientom.

Sourced through Scoop.it from: www.hbrp.pl

Potrzebujący pomocy klienci oczekują, że firmy szybko im ją zaoferują, korzystając przy tym z różnorodnych kanałów społecznościowych – ale większość firm nie jest na to przygotowana.

Niektóre z nich zwiększają liczbę pracowników obsługujących media społecznościowe, aby móc zapewnić reakcje na żywo podczas wielkich imprez typu Super Bowl czy też ceremonia przyznania nagród Grammy, ale potem powracają do przeważnie jednostronnego marketingu społecznościowego albo marketingu treści. Jak wynika z badań Sprout Social, liczba klientów, którzy oczekują odpowiedzi za pośrednictwem sieci społecznościowych, podwoiła się od 2013 r., niemniej jednak siedem na osiem wiadomości otrzymywanych przez firmy pozostaje bez odzewu w ciągu 72 godzin.

Sprawy dodatkowo komplikuje to, że klienci oczekują, że jedno konto marki będzie odpowiadać na wszelkie rodzaje potrzeb, włączając w to informację marketingową oraz obsługę klienta. Ale menedżerowie ds. marketingu nie są przeszkoleni, by radzić sobie z pytaniami lub skargami dotyczącymi obsługi, działania produktu lub innych kwestii poza marketingowych.”

https://www.hbrp.pl/b/media-spolecznosciowe-sa-zbyt-wazne-aby-pozostawic-je-w-gestii-dzialu-marketingu/7q0Df3BY?_scpsug=crawled_2623526_71952bc0-f291-11e6-d4cb-00221934899c#_scpsug=crawled_2623526_71952bc0-f291-11e6-d4cb-00221934899c

DOŁĄCZ DO NASZEGO GRONA WTAJEMNICZONYCH
Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do GetResponse ( więcej informacji )
Dołącz do Kręgu Wtajemniczonych osób, którzy skorzystali z naszego Wyzwania i dowiedz się, Jak w 5 Prostych Krokach Pielęgnować Wdzięczność.
Nienawidzimy spamu. Twój adres e-mail nie zostanie sprzedany ani udostępniony nikomu innemu.

Comments

comments

Avatar

O

Hej ,Mam na imię Grzegorz i dzielę się na tym blogu swoim życiem. Będzie mi niezmiernie miło jak choćby w najmniejszym stopniu zainspiruje Cię do zmiany, zmiany na lepsze. Zajmuje się tworzeniem treści i obrazu zsynchronizowanej z dźwiękiem w celu tworzenia wideo.Moje przesłanie to zainspirowanie Cię do obudzenia w tobie tworzenia łatwych wideo za pomocą prostych narzędzi i metod np z zastosowaniem możliwości you tube. Uczę się, od najlepszych Mówców i Animatorów na świecie i wyciągam od nich jak najwięcej wiedzy , po to , aby móc przekazać ją tobie dzięki czemu również i Ty będziesz mógł wykorzystać potencjał wideo. Życzę Ci wielu pozytywnych wrażeń i sukcesów w życiu. Pozdrawiam Grzegorz
Ten wpis został opublikowany w kategorii Scoop.it i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *